İYİ PARTİLİ VEKİLDEN BAHÇELİ’YE SUÇ DUYURUSU

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz sahibi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Yeniçağ Gazetesi avukatı Ömer Yeşilyurt tarafından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan..

İYİ PARTİLİ VEKİLDEN BAHÇELİ’YE SUÇ DUYURUSU
Son Güncelleme: Whatsapp

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz sahibi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Yeniçağ Gazetesi avukatı Ömer Yeşilyurt tarafından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, MHP’nin 2018 yılında gazeteler verdiği tam sayfa ilanlarla  Yeniçağ Gazetesi yazarlarının da içinde bulunduğu ve gazetecileri hedef haline getirdiğine yer verildi.

Diğer yandan Yeniçağ İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, konu ile ilgili yaptığı paylaşımda, “Yeniçağ Gazetesi, yazarları ve Türk milliyetçilerine saldırıları azmettirmek suçunu işlemekten Sn. Dr. Devlet Bahçeli hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk.” dedi.

ahmet-celik-020.jpg

Yeniçağ ve yazarlarına yapılmış 10 farklı saldırının tarih ve detaylarıyla anlatıldığı şikayet dilekçesinde şöyle denildi: 
“Şüpheli (Devlet Bahçeli) zımnen tarafımızı tehdit etmiş,  gazete ilanları kullanılarak bir gruba görevlerini yerine getirmeleri amacıyla çağrı yaptığı açıktır. Görüleceği üzere şüpheli (Devlet Bahçeli) gerek tarafımızı gerekse ilanda ismi geçen diğer kişileri hedef göstermiş, aşağılamış, tehdit etmiş ve gerçek olmayan bir durumu göstererek iftirada bulunmuştur. Kaldı ki mesleğimiz gereği ‘Basın özgürlüğünün’ korunması ve devam adına, baskılara, saldırılara maruz bırakılmamak adına söz konusu şikayeti yapmamız zaruri olmuştur.” 

Suç duyurusunda “Türk Ceza Kanunu’nun 216.maddesinde; ‘Halkın sosyal sınıf ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ hükmü amirdir.

Sadece bu madde yönünden dahi düşünüldüğünden şüphelinin (Devlet Bahçeli) söylemleri sonrası gerçekleşen olayların, saldırıların ilgili madde içerisinde değerlendirilmesi gerektiği kaçınılmazdır.” ifadelerine yer verildi. 

Suç duyurusunun sonunda ise; Devlet Bahçeli hakkında soruşturma yapılarak eylemine uygun suçlardan kamu davası açılıp cezalandırılması talep edildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.