İstanbul Valiliği, soruşturma izni vermedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında kendi şirketi Medya A.Ş’ye ihale ettiği tanıtım işlerinde yaşanan 15 milyon 458 bin TL’lik harcamanın ardından AKP dönemine ilişkin bir dosyayı daha açtı. İlginçtir İstanbul ve..

İstanbul Valiliği, soruşturma izni vermedi
Son Güncelleme: Whatsapp

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında kendi şirketi Medya A.Ş’ye ihale ettiği tanıtım işlerinde yaşanan 15 milyon 458 bin TL’lik harcamanın ardından AKP dönemine ilişkin bir dosyayı daha açtı.

İlginçtir İstanbul ve Ankara’da bu dosyalar harıl, harıl ortaya çıkarılırken Kocaeli’de hiç bir dosya açılmadı. Hem de sayıştay raporlarına rağmen.

YOLSUZLUK DOSYASI HAZIRLANDI

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi,  İBB Başkanlığı Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü’nce 21 Eylül 2016’da gerçekleştirilen “İstanbul Genelinde Yeni Yeşil Alanların Yapım İşi” ihalesini inceleyerek yolsuzluk raporu hazırladı. İhalede yapılan eksik işlerle ilgili 2 milyon 494 bin 11 TL kamu zararı ortaya çıkarıldı.

AKP DÖNEMİNDEKİ DÖRT YÖNETİCİYE SORUŞTURMA

AKP döneminde Kamu zararına neden oldukları tespit edilen eski İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürü, eski Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı ve o dönem ihale yetkilisi olan İBB eski Genel Sekreter Yardımcısı hakkında rapor derlendi. 

VALİLİK SORUŞTURMAYA İZİN VERMEDİ

Ardından hazırlanan rapor, soruşturma izni için İstanbul Valiliği’ne yollandı. Lakin İstanbul Valiliği, soruşturma izni vermediği açıklandı. 

İBB’nin uğradığı 2.4 milyonluk kamu zararının 4 eski İBB yöneticisinden tahsili için düzenlenen rapor da İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na gönderildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.