İktidara yakın Optimar Araştırma, son anketini canlı yayında açıkladı

İktidara yakın Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Hande Aydemir’in hazırlayıp sunduğu, tv100 ekranlarında yayımlanan “Şimdi Konuşalım” programının canlı yayınında yaptıkları son anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Hande Aydemir’in hazırlayıp sunduğu, tv100 ekranlarında yayınlanan Şimdi Konuşalım programına bu hafta CHP’li Dursun Çiçek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, AKP’li Ali Turan ve Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir katıldı.

Türkiye gündeminin masaya yatırıldığı programın son bölümünde Daşdemir yaptıkları son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. 

Son zamanlarda yapılan hiçbir ankette MHP’nin oyu yüzde 10’un üzerinden çıkmamıştı. Ancak Optimar’ın anketinde MHP’nin yüzde 10,1 çıkması dikkat çekti.

Optimar’ın son anketinde dikkat çeken bir başka nokta ise “Kararsız”, “Hiçbir partiye oy vermeyeceğim”, “Cevap yok” diyenlerin oranlarıydı. Bu 3 kategorinin toplamı yüzde 10’un çok üzerine çıktı.

Optimar’ın anketlerini AKP’ye yakın yazarlardan Abdulkadir Selvi “bağımsız” diyerek sık sık köşesinden paylaşırken, “damat” Berat Albayrak’ın ailesine ait olan Sabah gazetesinde bu firmanın anketleri kullanılıyor.

Anketlerin 26 ilde 2 bin 500 kişi ile yüz yüze yapıldığını belirten Daşdemir partilerin son oy oranlarını şöyle açıkladı:

AK Parti: % 36,2

CHP: % 26,6

İYİ Parti: % 10,6

HDP: % 10,2

MHP: % 10,1

DEVA: % 1,1

Saadet Partisi: % 0,8

Türkiye Değişim Partisi: % 0,7

Gelecek Partisi: % 0,6

Yeniden Refah Partisi: % 0,6

Memleket Partisi: % 0,6

Zafer Partisi: % 0,5

Büyük Birlik Partisi: % 0,5

Diğer: 0,9

Kararsız: % 5,3

Hiçbir partiye oy vermeyeceğim: % 4,5

Cevap yok: % 3,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.