Hani çıplak arama yoktu?

Çıplak arama yok diyen Özlem Zengin’e Boğaziçi öğrencileri için düzenlenen tutanağı gösterdi: “Yok mu demiştiniz?” AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından protesto eylemlerine katılan öğrencilerin gözaltına alındıktan..

Hani çıplak arama yoktu?
Son Güncelleme: Whatsapp

Çıplak arama yok diyen Özlem Zengin’e Boğaziçi öğrencileri için düzenlenen tutanağı gösterdi: “Yok mu demiştiniz?”

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından protesto eylemlerine katılan öğrencilerin gözaltına alındıktan sonra çıplak arama dayatıldığı yönündeki iddia tutanaklarda da yer aldı.

Melih Bulu‘nun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmasının  ardından öğrenciler protestolar düzenledi.

Protesto eylemlerinin ardından birçok öğrenci gözaltına alındı. Bazı öğrencinin gözaltında çıplak arama dayatıldığı yönündeki iddialar sert tepkiler gösterildi.

Çıplak aramalara yönelik düzenlenen tutanakta, öğrencilerin bu yöndeki iddialarına da yer verildi. Tutanakta, “Doğruluğu anlaşıldıktan sonra taraflara imzalatıldı” denildi.

ÇIPLAK ARAMA İDDİASINA YÖNELİK TUTANAK ŞÖYLE

Tutanağı sosyal medya hesabından paylaşan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “çıplak arama yoktur” diyen AKP Grup Başkanvekili Özelm Zengin’e seslenerek, “Çıplak arama yok mu demiştiniz?” ifadesini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.