Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın Taliban’a methiyeler düzdü…

Cumhuriyetin nimetlerinden dibine kadar faydalanıp, Saltanat sürerler, topluma nifak ekerler… Cehalet onlar için en önemli düsturdur, sanki şimdi Taliban Afganistan’a bolluk bereket getirecek… Sanki Ay’a 4 şeritli yol yapacaklar… Kızlarınızı,..

Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın Taliban’a methiyeler düzdü…
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyetin nimetlerinden dibine kadar faydalanıp, Saltanat sürerler, topluma nifak ekerler…

Cehalet onlar için en önemli düsturdur, sanki şimdi Taliban Afganistan’a bolluk bereket getirecek…

Sanki Ay’a 4 şeritli yol yapacaklar…

Kızlarınızı, kadınlarınızı Taliban savaşçılarına verin diye fetva veriliyor, sokak ortasında kadınların başlarına kurşun sıkılıyor. Bu zulmü bu topraklara taşıtmayacağız sizle ait olduğunuz karanlığa gideceksiniz…

Cumhuriyeti yıkmak ve kendi akıllarınca Şeriat devleti kurmak yani ülkeyi Ortaçağın karanlığına sürükleyerek Afganistan ve Ortadoğu’da ki vahşeti topraklarımıza taşımak için ant içmiştir bunlar.

Onlar medeniyetin, insanlığın ve bilimin baş düşmanıdırlar…

DUVAR – Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele geçirmesine ilişkin, “Allah yardımcıları olsun, hak ve adaletle hükmetmelerini sağlasın” ifadelerini kullandı.

Boynukalın, “Afganistan milli mücadele zamanı ve her zaman bize dost ve kardeş olmuş bir ülkedir. Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir” dedi.

Mehmet Boynukalın açıklamasının devamında Taliban için, “Allah yardımcıları olsun, hak ve adaletle hükmetmelerini sağlasın” ifadelerini kullandı.

Boynukalın’ın ifadeleri şu şekilde:

“Şeriat/İslam hukuku Yüce Allah’ın ve onun Peygamberinin (s.a.s.) bizim izlememiz için çizdiği, dünyada ve ahirette iyilik, güzellik ve mutluluk getiren ilahi hükümlerin ve sistemin adıdır. Faydası biz insanlar içindir.

Şeriata uyarak tarihte Selçuklu ve Osmanlı gibi büyük devlet ve medeniyetler kurduk. Şeriat Yüce Allah’a ibadet, güzel ahlak, adalet, hak ve hukuka riayettir; dini, canı, aklı, nesli, malı, ırzı korumaktır. “Ey insanlar! Allah’a muhtaç olan sizlersiniz. Allah ise hiçbir şeye muhtaç değildir ve övgüye lâyık olan O’dur”(FâtırSuresi15)

Afganistan milli mücadele zamanı ve her zaman bize dost ve kardeş olmuş bir ülkedir. Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir.

Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır. Bize düşen kardeş ve Müslüman Afgan halkının yanında olmaktır. Allah yardımcıları olsun, hak ve adaletle hükmetmelerini sağlasın, ne bizi ne onları bir daha işgale uğratmasın.” (HABER MERKEZİ)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.