ERDOĞAN’IN TEŞEKKÜR ETTİĞİ BEYAZ BARETLİ SAVAŞ PROVAKATÖRÜ AJANLAR KİM?

Beyaz Baretlilerin Suriye’de yaptıkları provakasyonları herkes iyi biliyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayınladığı mesajda onların olması dikkat çekti sanıyoruz ki bir yanlışlık veya dikkatsizlik var… Savaş kışkırtıcılığı yapmak için kimyasal kullanarak masum..

ERDOĞAN’IN TEŞEKKÜR ETTİĞİ BEYAZ BARETLİ SAVAŞ PROVAKATÖRÜ AJANLAR KİM?
Son Güncelleme: Whatsapp

Beyaz Baretlilerin Suriye’de yaptıkları provakasyonları herkes iyi biliyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayınladığı mesajda onların olması dikkat çekti sanıyoruz ki bir yanlışlık veya dikkatsizlik var…

Savaş kışkırtıcılığı yapmak için kimyasal kullanarak masum insanları öldüren ve yalan videolar çekerek dünyayı yanlış yönlendirmeye çalışan bu ajanların yüzü pek çok kez gün yüzüne çıkmıştı…

Türkiye yangınlarla 9 gündür mücadele ediyor. Yangınlar devam ederken kullanılmayan Türk Hava Kurumu (THK) uçakları günlerdir gündemde…

Bu süreçte onlarca ülkeden devam eden yangınlarla ilgili yardım talebi geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde destek veren ülkelere ve kurumlara teşekkür mesajı yayımladı.

Erdoğan paylaştığı mesajında “Orman yangınlarıyla mücadelemizde desteğini, geçmiş olsun dileklerini, taziyelerini ileten, yardıma hazır olduklarını bildiren, yardım gönderen tüm dost ülke ve organizasyonlara milletim adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” dedi.

Erdoğan’ın yayımladığı ülkeler ve kuruluşlar arasında ‘Beyaz Baretliler’in de bulunması dikkat çekti.

Peki kim bu ‘Beyaz Baretliler’ ya da ‘Beyaz Miğferliler…

Suriye’deki emperyalist savaş 10. yılında devam ediyor… Suriye’de 2011’den beri her türlü karanlık tezgahın arkasında ise ‘Beyaz Baretliler’ isimli organizyon bulunuyor… Peki ‘Beyaz Baretliler’ kim?

‘BEYAZ BARETLİLER’ NASIL KURULDU

‘Beyaz Baretliler’ isimli provokasyon örgütü Suriye’de iç savaşın başlamasından 2 yıl sonra Mart 2013’te gönüllü olarak arama-kurtarma çalışmaları yapan “sivil toplum kuruluşu” olarak kuruldu.

Örgütün kurulduğu yer ise bir hayli şaşırtıcı; ne başkent Şam, ne Halep ne de Suriye’de herhangi bir şehir: İstanbul…

Örgütle ilgili bir başka şaşırtıcı bilgi ise kurucusu… Örgütün kurucusu eski bir İngiliz istihbarat subayı olan James Le Mesurier… Le Mesurier’e, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından “Suriye’deki sivil savunma hizmetleri ve Suriyeli sivillerin korunmasına yaptığı katkılar” nedeniyle 2016’da şövalyelik unvanı verilmişti… 

Mesurier, 2019 yılında İstanbul’daki evinde ölü bulundu…

YALAN ÜSTÜNE YALAN

‘Beyaz Baretliler’ 2013 yılından beri birçok yerde çektikleri sahte video ve fotoğraflarla tanınıyorlar. Emperyalist ülkelerin ‘Esad kimyasal silah kullandı, Esad klor gazı kullandı’ yalanlarının baş aktörü olan örgütün en büyük yalanı ise 2018’de Doğu Guta’nın Suriye ordusu tarafından temizlendiği günlerde, basının da kullandığı kurgu video ve fotoğraflardı.

Gerçek ise Suriye ordusu Doğu Guta’yı geri aldıktan sonra ortaya çıkmıştı. Suriye ordusu arama-tarama faaliyetleri sırasında ‘Beyaz Baretlilere’ ait büyük stüdyolar bulmuş, içlerinde ise özel kıyafetler ve kimyasal maddelerin bulunduğu Rusya tarafından açıklanmıştı.

Sonrasında ise ‘Beyaz Baretliler’ yine sahte olduğu ortaya çıkan “Bebekler öldürüldü” gibi iddialara ilişkin kurgu görsel ve videolar servis etmişti.

AKUT KURUCUSU NASIL EĞİTİLDİKLERİNİ ANLATIYOR

Bu yalan örgütünün geçtiğimiz yıllarda AKUT tarafından eğitim aldığı ortaya çıkmış ayrıca Türkiye’nin sığınmacılar için açtığı kamplarda kaldıkları ortaya çıkmıştı.

 Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Vakfı Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, örgüte verilen desteği şu sözlerle açıklamıştı:

“Biz eğitimlerimizin tamamını Türkiye’de verdik, hiç Suriye’ye gitmedik ve sadece arama ve kurtarma eğitimi verdik. Eğitimimize katılan 1500 kişinin tamamı devletin kontrolü altında seçildi, devletin verdiği kimliklerle, devletin imkanlarıyla resmi olarak Türkiye’ye getirildi ve arama kurtarma konusunda eğitilmek üzere AKUT’a teslim edildi. Her savaş coğrafyasında olduğu gibi büyük istihbarat savaşlarının da yaşandığı Suriye’de, daha sonra bu ekiplerin içine ajanların girmiş olması, teröristlerin girmiş olması, yapmadıkları operasyonları yapmış gibi göstermeleri, kurtarmadıkları insanları kurtarmış gibi göstermeleri, CIA bağlantıları, Soros uzantıları, vs bizim sorumluluğumuz da değildir, konumuz da değildir. Biz hayat kurtarmayı amaç edinmiş bir STK olarak, uluslararası dünyanın bizden istediği çok zor bir görevi dört dörtlük olarak eksiksiz yerine getirdik ve eğitmen eğitimlerini de vererek, devamında bize ihtiyaç duyulmayacak hale getirerek projeyi sonlandırdık”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.