Deniz Poyraz’ın Katili saldırıyı tek başına değil belli bir örgütsel yapı içerisinde birlikte planladığı…

Jinnews’te yer alan habere göre; Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Örgütü’ne yönelik 17 Haziran’da Onur Gencer tarafından gerçekleştirilen saldırıda, parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sürüyor… Deniz Poyraz’ı..

Deniz Poyraz’ın Katili saldırıyı tek başına değil belli bir örgütsel yapı içerisinde birlikte planladığı…
Son Güncelleme: Whatsapp

Jinnews’te yer alan habere göre; Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Örgütü’ne yönelik 17 Haziran’da Onur Gencer tarafından gerçekleştirilen saldırıda, parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sürüyor…

Deniz Poyraz’ı katleden fail Onur Gencer’in telefonuna ait HTS kayıtlarını inceleyen avukatlar, failin saldırıyı tek başına değil örgütsel bir yapı içinde birlikte planladığı ve ortak bir çalışma sonucu gerçekleştirdiğini belirtti.

Failin alelacele tutuklanması sonrası geçen süreçte henüz bir iddianame hazırlanmazken, Poyraz’ın avukatlarından Türkan Aslan, failin telefonuna ait HTS kayıtlarını incelediklerini ve Gencer’in tek başına hareket etmediği iddia edildi.

“FAİLİN ALELACELE TUTUKLANMASI DELİLLERİN KAYBOLMA OLASILIĞINI ORTAYA ÇIKARDI”

Avukatların HTS kayıtlarını incelediklerini ve failin saldırıyı tek başına değil belli bir örgütsel yapı içerisinde birlikte planladığı ve ortak bir çalışma sonucu gerçekleştirdiğini ifade eden Aslan, “Ancak katilin 24 saat bile dolmadan tutuklanması soruşturmanın yüzeysel yürütülmesine ve delillerin kaybolma olasılığını ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle savcılığın soruşturmanın başında göstermediği titizliği talep ettiğimiz hususlarda gereken araştırmayı AİHM kriterlerini göz önünde bulundurarak yerine getirmesini beklemekteyiz. Bunun yanında sadece bizim taleplerimiz üzerinden soruşturmanın yürütülmesi değil, savcılığın da dosyaya giren yeni bilgi ve belgeleri büyük bir titizlikle ve hassasiyet ile inceleyerek delilden delile ulaşacak şekilde soruşturmayı derinleştirilmesi gerekmektedir. Ancak bu yöntem uygulanarak bu kanlı saldırının azmettiricilerinin ve yardım edenlerin ortaya çıkartılması mümkün olabilir” dedi.

HTS kayıtlarının inceledikten sonra talep oluşturduklarını ancak adli tatil nedeniyle henüz savcıya veremediklerini ifade eden Türkan, 1 Eylül’de gerekli işlemlerin yapılacağını dile getirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.