CHP’li meclis üyelerine büyük tepki

Bazen şahit oluyoruz böyle işlere. İktidar ve muhalefet bir anda kardeş gibi buluşuveriyorlar. Millet açmış kimin umurunda. AKP’li Bahçelievler Belediyesinde 45 Meclis Üyesine 11 bin liralık telefon dağıtılması gibi bir..

CHP’li meclis üyelerine büyük tepki
Son Güncelleme: Whatsapp

Bazen şahit oluyoruz böyle işlere.

İktidar ve muhalefet bir anda kardeş gibi buluşuveriyorlar.

Millet açmış kimin umurunda.

AKP’li Bahçelievler Belediyesinde 45 Meclis Üyesine 11 bin liralık telefon dağıtılması gibi bir durumu CHP İlçe Başkanının “telefonları almayın” talimatına rağmen kabul etmeleri büyük tepki uyandırdı.

Çok ilginçtir benzer durum CHP’li İzmit Belediyesinde yaşandı.

4 kat imar izni olan Yahyakaptan mahallesinde AKP döneminde meclisten geçmeyen kişiye özel imar izni CHP’li Belediye Başkanı tarafından meclise getirildi ve AKP, MHP, CHP’li üyelerin oy birliği ile meclisten geçirildi.

İzmit’te hiç kimse bu işe anlam verememişti, itirazlar hala sürüyor.

İzmit Belediye Meclis Üyelerine telefonda dağıtılmadı, onlar bu kişiye özel İmar iznine hep birlikte neden onay verdiler tam bir muamma.

AKP’li Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın yeni yıl öncesinde aralarında CHP’li ve MHP’lilerin de bulunduğu 45 meclis üyesine her biri 11 bin TL olan ve toplamda 495 bin TL değerindeki “Iphone Pro 11” marka cep telefonu hediye etmesi tepkilere neden oldu.

Cumhuriyet’in kulis yazısında, Bahçelievler’de kulaktan kulağa konuşulan hediyeye ilişkin dikat çeken bilgiler yer aldı.

Yazıda, şu bilgiler aktarıldı:

“Her iki partinin tabanında da ‘İnsanlar pandemi koşullarında ekmek bulamazken belediye başkanının dağıttığı hediye akıl alır gibi değil. Söz konusu çıkar olunca tüm partilerin mensupları birleşiyor’ tepkisi yükseldiği konuşuluyor.

Öte yandan olayın duyulması üzerine CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’in CHP’li meclis üyelerine cep telefonlarını almamaları yönünde talimat verdiği, ancak meclis üyelerinin Çelik’i dinlemeyerek hediye edilen telefonları aldığı öğrenildi.

AKP’li meclis üyeleri ise verilen telefonları zimmet karşılığı alındığı ve görev süreleri bittiğinde iade edeceklerini söyleyerek kendilerini savundukları kaydedildi. Ancak teknolojinin “eskime hızı” düşünüldüğünde savunmanın pek de gerçekçi olmadığı konuşuluyor.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.