CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı

Özcan hakkında birçok kişinin suç duyurusunda bulunduğu, ‘görevi kötüye kullanma’ ile ‘nefret ve ayrımcılık’ suçlarından soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, göçmenlerle ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju..

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı
Son Güncelleme: Whatsapp

Özcan hakkında birçok kişinin suç duyurusunda bulunduğu, ‘görevi kötüye kullanma’ ile ‘nefret ve ayrımcılık’ suçlarından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, göçmenlerle ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, ‘görevi kötüye kullanma’ ile ‘nefret ve ayrımcılık” suçlarından soruşturma başlattı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapılmasını belediye meclisinde gündeme getireceğini söylemişti.

Özcan hakkında birçok kişinin suç duyurusunda bulunduğu ve bu dilekçelerin işleme konulmasının ardından hakkında, “görevi kötüye kullanma” ile “nefret ve ayrımcılık” suçlarından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız? Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin. Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana ‘faşist’ diyecek. Hiç umurumda değil” ifadelerini kullanmıştı.

Özcan, gelen tepkilerin üzerine yaptığı açıklamada da, “Geri adım atmayacağım, gereğini yapacağım” demişti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.