Buğday fiyatı patladı: Ekmeğe zam kapıda!

Ülkede Tarım ve Hayvancılığı bilinçli Devlet Politikaları ile bitirirseniz, Kırları üretim alanları değil de yabancılara maden sahaları olarak tahsis ederseniz bu ülke insanını açlıkla karşı karşıya bırakırsınız… Her yeri Rant..

Buğday fiyatı patladı: Ekmeğe zam kapıda!
Son Güncelleme: Whatsapp

Ülkede Tarım ve Hayvancılığı bilinçli Devlet Politikaları ile bitirirseniz, Kırları üretim alanları değil de yabancılara maden sahaları olarak tahsis ederseniz bu ülke insanını açlıkla karşı karşıya bırakırsınız…

Her yeri Rant alanına çevirdiniz, özelleştirmelerden dünya kadar para girdi kasaya, vergi topladınız, devletin mallarını sattınız savdınız ne oldu?

Borç katlandı, insanlar yoksullaştı, eğitim, sağlık rezalet peki nereye gitti bu paralar?

Bu kadar satıştan, toplanan vergiden, alınan borçlardan geriye kalan ne var?

Devletin Hazinesi tam takır, işsizlik had safhada, giderek Afganistan’a dönen memlekette Diyanet’in bütçesi, Saray Bütçesi şaha kalkmış gidiyor ve insanlar yoklukla, açlıkla boğuşuyor…

Ekmeğe de, elektiriğe de, suya da her şeye yeni zamlar kapıda…

Toprak Mahsulleri Ofisi, 300 bin ton ekmeklik buğday ithalatı için 2 Eylül’de bir ihale daha yapacak. Böylece 30 Haziran’dan bu yana 4. kez buğday ithalat ihalesi yapılmış olacak.

30 Haziran, 13 Temmuz ve 4 Ağustos’ta her biri 395 bin ton olmak üzere yapılan 3 ihalenin ardından 4. kez buğday ihalesi yapılacak. Dünya Gazetesi’nden Ali Ekber Yıldırım’ın haberine göre; ilk ihalede ton başına 260 dolar, ikincisinde 257 dolar ve 4 Ağustos’taki ihalede buğdayın tonu ortalama 299 dolardan alındı.

EKMEĞE ZAM MI GELECEK?

İhalelerde ton başına ödenen miktarın giderek artması da “Zaten günden güne zam gelen ekmek bir kez daha mı zamlanacak?” sorusunu akıllara getirdi.

İÇ PİYASADA RAKAM 3 BİN LİRA OLDU

Ekmeklik buğdayın tonu iç piyasada 3 bin lirayı, makarnalık buğdayın tonu ise 3 bin 500 lirayı gördü. Türkiye’nin ağırlıklı olarak ithalat yaptığı Rusya’dan ithal ekmeklik buğdayın tonu 300 doların üzerinde.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.