Bedeli ne olursa olsun Vatan topraklarına sahip çıkacağız

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Türkiye’de neler değişeceğini anlattı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP iktidarında izlenecek stratejiyi anlattı. 4 ayaklı bir yol izleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, güçlü demokrasi, kuvvetler..

Bedeli ne olursa olsun Vatan topraklarına sahip çıkacağız
Son Güncelleme: Whatsapp

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Türkiye’de neler değişeceğini anlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP iktidarında izlenecek stratejiyi anlattı. 4 ayaklı bir yol izleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, güçlü demokrasi, kuvvetler ayrımı, medya özgürlüğü, vesayet sistemi değişimi ile ülkenin önünün açılacağını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şunlar:

19 YILDIR HAYRA NE YAPTINIZ?

“19 yıldır iktidarı yönetenler bu memleketin hayrına ne yaptılar da CHP engel oldu?” diye sormuştum. AK Parti’nin genel başkanına, grup başkanvekillerine sordum. Günün 24 saati Erdoğan oturuyor, kalkıyor, tek şey var CHP. Benim de bu soruyu sorma hakkım var. Sen bu memleketin hayrına ne iş yaptın da biz karşı çıktık?

19 yılda bu memleketin hangi sorununu çözdünüz? Yeri gelince dünyaya meydan okuyoruz, “Sen dünyaya meydan okuyacağına konteynırlardan yiyecek toplayan insanların derdini çöz” dediklerinde ne diyeceksin sen? 10 milyonu aşkın işsiz var bu ülkede. Biz doğruları söylediğimiz için rahatsız oluyorlar.

CESARETİN VARSA KARŞIMA ÇIKARSIN

İşi öyle bir boyuta getirdiler ki muhalefeti de onlar kuracaklar. Kılıçdaroğlu’ndan kurtaracağız diyor. Kurtarmanın yolu çok basit, gelirsin televizyona otururuz, milletin hakemliğine başvururuz, millet de dinler kim doğruyu söylüyor kim yanlışı. Ben haksızsam zaten gideceğim. Devletin bütün evrakları senin elinde, gelsene. Çıkarsın karşıma alırsın belgelerini. Niye karşıma çıkmıyorsun? Niye cesaretin yok? Korkan insan devleti yönetemez.

ONLAR GİDEMEZLER…

Afyonkarahisar ve Uşak’a milletvekilleri gönderdik, bütün il ve ilçeleri gezi esnafları gezdiler. Sadece dinlediler ve elimizdeki çözümleri anlattılar. Uşak’ta en işlek cadde İsmet Paşa caddesi. O mahallede esnaf dert yanıyor. Bir AKP’li gidip gezemez o dükkanları, Erdoğan da gezmez. 

Arkadaşlarımız Polatlı’ya da gittiler. Soğan 60 lira, hayvanlara yediriyorlar şimdi. Sen soğan üreticilerine para verip aldın fakir fukaraya dağıttın da biz karşı mı çıktı. Nevşehir, patates üreticileri mağdur onlar da hayvanlara yem yapıyorlar. Hala 2020 ödenmesi gereken teşvikler ödenmiş değil. Ama tefecilerin ödemelerini geciktirmiyorlar. Kirada olan esnafımız var. 

Lokanta, kafe ve restoran işleten kişiler var. Bunlara bir yıl süreyle 7 milyar TL para ödeniyor. Bir avuç kişiye kamu iş birliği ile yapılanlar ödenen para ise bunun kaç katı. Bunlara ödenen para 30 milyar TL bu mudur adalet?    

MAHİR ÜNAL’IN ÇİFTÇİYE YÖNELİK SÖZLERİ

Mahir Ünal… Bir çiftçi ile diyalogunu kendisi anlatıyor. Bizi mahvettiniz. Çiftçiye demiş telefonunu ver. Iphone’u var. Taksiti ne kadar diye soruyor 450 TL. Bunu çok görüyor. Ya hu adam perişan olmuş 450 TL nedir? Sen ne kadar maaş alıyorsun. Sarayda 5 yerden maaş alanlar ne kadar kazanıyor? 

CHP’Lİ BELEDİYELER ÇALIŞTI

7 milyon 200 bin vatandaşımıza ayni yardım yaptı belediyeler. 

1 milyon 200 bin vatandaşımıza da para verdiler. Sokağa çıkma yasakları nedeniyle 30 milyon 500 bin aileye sıcak yemek gönderildi. 70 milyondan fazla maske ve dezenfektasyon dağıtıldı. İşte CHP bu demek; hizmet demek. Onlar 5 maske dağıtamazken CHP’li belediyeler çalıştı. İşte CHP bu demek; hizmet demek. Onlar 5 maske dağıtamazken CHP’li belediyeler çalıştı.    

İKTİDARIMIZDA BUNLAR OLACAK

Arkadaşlarıma söyledim, hiçbir engeli bahane etmeyeceksiniz. Hizmetinizi yapacaksınız. Vatandaş diyecek ki iktidar olduğunuzda ne yapacaksınız. Bütün seçmenlere sesleniyorum iktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz. Herkesin can ve mal güvenliğini sağlayacağız. Nasıl sağlayacağız; bunun yolu güçlü bir demokrasiyi inşa etmekten geçiyor. Güçlü bir demokrasi kuvvetler ayrımına dayanmaktadır.    

Yasama, yargı ve yürütmeyi birbirinden ayıracaksınız. Bir partinin genel başkanı hakim tayin edemez ederse o hakim o genel başkana karşı gebe kalır. O hakim bağımsız değildir. O halde yapılması gereken adliyeye, camiye, kışlaya siyaseti sokmamaktır. Ne zaman söyledim ben bunu Yenikapı mitinginde. Ben yerime gidip otururken Erdoğan yerinden kalktı geldi güzel bir konuşma yaptığımı söyledi. Evet konuşma güzeldi.    

Medya özgürlüğünü sağlayacağız. Gücü denetlemektir bu halk adına. Yolsuzluğu yazan gazetelere, yasak geliyor ceza geliyor. Bu haberlere erişim engeli geliyor. Yolsuzluk meşrulaştırılıyor biz bunu kaldıracağız. TBMM şu anda vesayet altındadır. Çankırı Milletvekili, gelip şehrinin sorunlarını Meclis kürsüsünden anlattı mı?    

Veya Yozgat, anlattı mı? Hiç anlatamaz neden? Çünkü anlatırsa bir daha milletvekili olamaz. 

Vesayeti getiren yasal düzenleme 12 Eylül sonrasında geldi. Milletin vekilini millet seçecek genel başkanlar değil. O zaman parlamento vesayet altından kurtulmuş olur. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.