29 bin metrekarelik hazine arazisi 242 milyon liraya satıldı.

Biri 29 diğeri 27 yaşında… Birkaç ay önce kurdukları şirketle Türkiye’nin en değerli arazilerinden birini 242 milyon liraya satın aldılar… Bugün Ankara’da Özelleştirme Dairesi Başkanlığında Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Bitez’de yer..

29 bin metrekarelik hazine arazisi 242 milyon liraya satıldı.
Son Güncelleme: Whatsapp

Biri 29 diğeri 27 yaşında… Birkaç ay önce kurdukları şirketle Türkiye’nin en değerli arazilerinden birini 242 milyon liraya satın aldılar…

Bugün Ankara’da Özelleştirme Dairesi Başkanlığında Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Bitez’de yer alan 29 bin metrekarelik hazine arazisi 242 milyon liraya satıldı. 

Araziyi Rekuba İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi satın aldığı açıklandı. 

İşte o açıklama:

Tatil merkezindeki araziyi 242 milyon liraya alan şirketin sahiplerinden birinin 1994 doğumlu Ömer Emre Kubba isimli iş insanının olduğu görüldü. 

Üstelik şirket, 21 Mayıs’ta kurulup ihaleye girmeden hemen önce 9 Haziran’da tescil edildi. 

Şirketin ortakları arasındaki EK-PET inşaat sahiplerinden 29 yaşındaki Veysel Reşitoğlu’nun da olması dikkat çekti. EK-PET inşaat, Türkiye’nin birçok bölgesinde yaptığı yol inşaatlarıyla adını duyurmuşken 27 yaşındaki Kubba’nın olması “Kim bu esrarengiz çocuklar” sorularının sorulmasına neden oldu. 

Batmanlı Kubba ailesinden gelen Ömer Emre Kubba Ankara’da Bilkent Üniversitesinde okudu. Ailenin bir kolu da Gaziantep’te bulunuyorken Kubba’nın ailesi Gaziantep, İzmir ve Van’da olmak üzere üç şehirde Medikal Park hastanesini işletiyor.

Ömer Emre Kubba aynı zamanda Altay’ın yönetim kurulunda görev yaparken, Medical Park hastanesi de aynı zamanda İzmir ekibinin sponsorluğunu da üstlenmiş durumda. 

EK-PET inşaat sahiplerinden 29 yaşındaki Veysel Reşitoğlu ise özellikle Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatma Şahin ile birlikte birçok projeye de imza atmasıyla tanındı.

İki genç ismin, Türkiye’nin en değerli arazilerinin olduğu yerden 242 milyon liraya, ihaleden birkaç ay önce kurulan şirketleri ile satın almaları tartışma yarattı.

(Veysel Reşitoğlu Fatma Şahin ile birlikte)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.