1 Mayıs’ta Taksim’e çıkmak isteyen emekçiler gözaltına alındı!

1 Mayıs’ta Taksim’e çıkmak isteyen emekçiler gözaltına alındı!

1 Mayıs için Taksim’e çıkmak isteyen emekçilere müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

GERÇEK GÜNDEM – İstanbul Valiliği tarafından 1 Mayıs tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda, saat 06.00’dan itibaren Taksim ve İstiklal Caddesi’ne çıkan yollar, polis ekipleri tarafından kapatıldı.

Yolları bariyerlerle kapatan polis ekipleri, çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı.

09.00 – Taksim’e çıkmak isteyenlere polis izin vermezken İstanbul Kurtuluş’ta Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif üyesi 9 öğrenci bu sabah Taksim’e yürüyüşe başlarken, ellerine aldıkları tabldotlar ile “Geçinemiyoruz” dediler. Beş üniversiteli yürüyüş sırasında Kurtuluş’ta gözaltına alındı.

09.15 – ”Pandeminin de zamların da hesabını biz ödemeyeceğiz!” diyerek Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen Kafe-Bar Çalışanları Dayanışması üyesi 3 emekçi gözaltına alındı.

09.20 – Elmadağ’dan, Taksim Meydanı’na yürümek isteyen Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) ve Halkevleri üyesi 12 kişi gözaltına alındı.

09.50 – Şişli Harbiye’den Taksim Meydanı’na yürümek isteyen Tıp Öğrencileri Komisyonu (TÖK) üyesi 12 kişi gözaltına alındı.

09.55 – Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Beşiktaş’ta toplanarak Taksim’e yürümek istedi. Polis, HKP yöneticileri ve üyelerine müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

10.00 – Gençlik Komiteleri üyeleri, Beşiktaş Akaretler’den Taksim Meydanı’na yürüyüşe geçtiği esnada gözaltına alındılar. ÇHD İstanbul Şube, Beşiktaş Akaretler’de Gençlik Komitesi üyesi 30’a yakın öğrencinin darbedilerek gözaltına alındığını duyurdu. 

10.30 – Taksim Meydanı’nda bir binanın çatısına çıkıp pankart açan TAYAD’lı 2 kişi gözaltına alındı. Polis binaya asılan pankartları kaldırdı.

 PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.