Saadet’te “itaat kavgası” devam ediyor

Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Kamalak, Asiltürk’ün “itaat” çıkışına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinde ziyaret ettiği ve ittifak görüşmesi yaptığı Saadet Partisi..

Saadet’te “itaat kavgası” devam ediyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Kamalak, Asiltürk’ün “itaat” çıkışına yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinde ziyaret ettiği ve ittifak görüşmesi yaptığı Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün itaat çıkışı tartışılmaya devam ediliyor.

Asiltürk, geçen günlerde Milli Gazete’de yayımlanan yazısında Saadet Partisi’ne seslenmiş “‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz’, dedim. Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı ‘evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler.” ifadelerini kullanmıştı.

KAMALAK’TAN YANIT: “MUTLAK MANADA BİR İTAAT SÖZÜ VERMEK AKLI SELİM İNSANA ASLA YAKIŞMAZ”

 Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Kamalak, Asiltürk’ün ifadelerine yanıt verdi.

Mustafa Kamalak, Halk TV’de İpek Özbey ile Gündem Özel programında Asiltürk’ün ifadelerine ilişkin şunları söyledi:

“Mutlak manada bir itaat sözü vermek aklı selim insana asla yakışmaz. Beynini oraya teslim edecek demektir. Sayın büyüğümüze sormak isterim bu söz ne zaman verilmiş? Böylesine geniş bir toplantıda bu konuşmaları yapmış olmalı.

“BÖYLE BİR TOPLANTI YAPILMADI”

Erbakan hocamız Milli Görüş lideri olarak bütün parti teşkilatlarını çağırdığına göre kendisinin böylesine önemli bir açıklama yapmadan önce parti teşkilatlarını bütünüyle bir araya getirip oradan görüş alması lazımdı. Böyle bir toplantı yapılmadı. Yapamıyoruz da. Ben bir araya geldiğimiz zaman ki konuşmalarımda iki başlılık partimize zarar veriyor, vazgeçmemiz lazım gibi konuşmalarımdan rahatsız olmuş olmalı ki Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak 7-8 aydan bu yana bu kurul bir araya gelemedi.

“SP’NİN EN GÜÇLÜ RAKİBİ AKP”

Tüm teşkilat mensuplarımıza şu mesajı vermek isterim. Saadet Partisi’nin hiç şüphesiz ki en güçlü rakibi AK Parti’dir. AK Parti, genel başkanının elini daha da güçlendirmek için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı’nı AK Parti’nin emrine verdi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı şu anda AK Parti Genel Başkanı’nın emrinde. Rakibimiz böylesine elini güçlendirirken bizim Saadet Partisi olarak Genel Başkanı’nın yetkilerini alıp sorumluluğu olmayan birisine devretmemiz akılla, mantıkla, kanunla, siyasetle bağdaşabilir mi? Hayır diyorum ben.

“AÇIKLAMA YAPMA HAKKI YOK”

Genel Başkanın yetkileri başkasına devredilemez. Katiyen böyle bir konuşma geçmedi. Hatırlamıyorum ben, benim olmadığım bir toplantıda geçmişse onu bilmiyorum ama duymadım. Böyle bir şey olamaz. Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak partimiz adına böyle bir açıklama yapma hakkı yok. Partinin Genel Başkanı da Temel bey. Bu açıklamayı ancak o yapabilir. Kamalak, “Asiltürk ne yapmak istiyor?” sorusuna şu cevabı verdi: Dışarıdan görüldüğü kadarıyla Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’nın yanında yer almasını istiyor gibi bir görüntü var. Böylesine kararı tek başına sayın büyüğümüzün vermemesi lazım.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.