SAADET PARTİSİ ERDOĞAN’A YEŞİL IŞIK YAKIYOR

Siyaset kulisleri bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi’ni yanına çekmek için atılan adımlar üzerinde yoğunlaştı. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmişti…

SAADET PARTİSİ ERDOĞAN’A YEŞİL IŞIK YAKIYOR
Son Güncelleme: Whatsapp

Siyaset kulisleri bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi’ni yanına çekmek için atılan adımlar üzerinde yoğunlaştı. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmişti.

Bu ziyaret Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacağı tartışmalarını beraberinde getirdi.

Saadet Partisi yöneticilerinin yumuşak mesajları tabanlarını ikna etmek için yapılmış girişimler olarak değerlendiriliyor.

Partinin TBMM’deki tek milletvekili olan Abdülhakir Karaduman’dan da benzer bir açıklama geldi. Karaduman’ın açıklamalarındaki “Ülke ve millet menfaaati göz önüne alınmak koşuluyla” ifadesi dikkat çekti.

“İktidar partisiyle de muhalefet partileriyle de bir araya gelip ülkenin meselelerinin konuşulmasını, ülkemiz açısından en büyük kazanım olarak görürüz. Saadet Partisi, bugün bir ittifakın içerisinde yer almamaktadır. Yarın bir seçim atmosferine girildiği vakitte ülke ve millet menfaatini göz önüne almak koşuluyla partimizin yetkili organları toplanır, bir karar alır ve bu karar da kamuoyu ile paylaşılır. Bugün ittifak tartışmalarına girmenin erken olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.