Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Bahçeli mi?

BBN Türk televizyonunda moderatörlüğünü Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç konuk oldu. Ali Öztunç “Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum” diyerek CHP başta olmak üzere Millet..

Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Bahçeli mi?
Son Güncelleme: Whatsapp

BBN Türk televizyonunda moderatörlüğünü Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç konuk oldu.

Ali Öztunç “Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum” diyerek CHP başta olmak üzere Millet İttifakı’nı dağıtmak için AKP’nin, devletin istihbarat örgütlerini kullandığını ileri sürdü.

Öztunç, Fehmi Çalmuk’un sorularını cevaplarken son olarak Fikri Sağlar’ın açıklamalarıyla birlikte CHP’ye yönelik devam eden suçlamalara ilginç bir yorum getirdi.

“-Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın katalizörü durumunda. Tam bir şey inşa ediyor ki bir yerlerden bazı isimler bir şeyler söylüyor…

-Bunu yaparlar zaman zaman. Benim de rahatsız olduğum bir takım şeyler yaşanıyor. Yani bazı isimler çıkıyorlar öyle açıklamalar yapıyorlar ki ‘yav diyorsun arkadaş bu adam bunu niye söyler, amacı nedir?’ diyorsun… ‘Zarar vermek için mi yapıyor, bilinçli mi yapıyor dünyası mı böyle?’ diye kendi kendime düşünüyorum.

Daha çok AK Parti’nin bazı yöneticilerin ve devletin bazı görevlilerinin Millet İttifakı’nın dağıtmak için bir takımlar adımlar attığını biliyoruz. İlk önce İYİ Parti ile başladılar dedikodular iftiralar, yalanlar… Sonra CHP’ye iftira atıyorlar…  İşin içerisinde istihbarat örgütleri var. Aman yıpransın da CHP, İYİ Parti, Millet ittifakı; millet ekonomiden bahsetmesin…

AK Parti, birtakım istihbarat örgütlerini kullanarak, devletin bazı kurumlarını kullanarak yapıyor bunu.

-Bundaki kastınız? Daha önce Sayın Kılıçdaroğlu telefonlarının dinlendiğine ilişkin yorumlar yapmıştı…

-Hepimizin telefonlarını dinliyorlar.

-Şimdi istihbarat örgütleri, devletin bazı istihbarat örgütleri derken bundan kastınız, Milli İstihbarat mı, Emniyet istihbaratı mı?

-Devletin bazı istihbarat örgütlerinin Millet İttifakını dağıtmak Cumhuriyet Halk Partisini, İYİ Parti’ye iftira atmak için özel çaba içerisine olduğunu hepimiz biliyoruz. Her aklı başında insanda bu yaşananları görünce ‘Evet böyle’ der zaten.

“BİR TAKIM DERİNLİKLERDE BİR TAKIM OPERASYONLAR YAPIYORLAR”

-Bu konuyu daha somutlaştırırsak?

-Daha ne söyleyeceksiniz. Somutlaştıracağımız kadar somutlaştırdık. İsim derseniz ben Ahmet Mehmet diyemem… Ama AK Parti, Saray… Saray’a bağlı bazı örgütler istihbarat örgütleri Millet İttifakı’nı dağıtmak, Cumhuriyet Halk Partisi’ni, İYİ Parti’yi, Demokrat Parti’yi, Saadet Partisi’ni, Millet İttifakı’nı dağıtmak ve bunlara bitirmek için her türlü iftirayı atıyor. Resmi siyasetten bahsetmiyorum…

-Gayr-i Nizamı harpten mi bahsediyorsunuz?

-Gayr-i resmi siyasetten bahsettim… Gayri resmi siyaset içerisinde saraydan alınan talimatla Millet İttifakı’nın dağıtmak CHP’ye, İYİ Parti’ye darbe vurmak için bu iki partiyi sıkıntıya sokmak için her türlü iftira atılıyor, dedikodular yapılıyor, yalanlar söyleniyor. Bir takım derinliklerde bir takım operasyonlar yapıyorlar. Siyaset hiç bu kadar kirlenmedi.”

“KANAL İSTANBUL KATARLILARDAN PARA KAZANMA İŞİDİR”

Program Kanal İstanbul projesine de değinen Öztunç, AKP’nin projedeki ısrarıyla ilgili “Çünkü Ak partililer Katarlılara şuradan arazi alın dedi önce kendileri aldılar sonra Katarlılara sattılar. Para kazandılar. Rant işi rant… Kanal İstanbul rant işidir. Kanal İstanbul birilerinin cebine para sokma işidir, Kanal İstanbul Katarlılardan para kazanma işidir. Kimin AK Parti’den onlardan para kazanma değerdedir söylüyor” dedi.

“ABDULLAH GÜL CHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI DEĞİLDİR”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayına ilişkin iddialara da değinen Öztunç, “CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak söylüyorum. Abdullah Gül, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı değildir. Yandaş medya üzerinden CHP’yi karıştırma operasyonlardan birisidir. İlk önce söylediğimiz gibi yandaş medya üzerinden CHP’yi karıştırmak için söylüyorlar. Yok kardeşim öyle bir şey… Yok, yok… Bakın ben de diyorum ki Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan değil biliyor musunuz… Devlet Bahçeli’dir. Anlaşmışlar… Hadi bakalım… Buyursunlar bu kez bunu temizlesinler” ifadelerini kullandı.

 “AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ ŞU ANDA AMERİKA’DA BİDEN’IN KAPISINDA BEKLİYOR HANGİ FİRMA İLE ANLAŞTIĞINI BİLİYORUZ ANLAŞMA METNİ DE VAR BENDE”

CHP’li Öztunç, ABD’deki seçimleri Joe Biden’ın kazanmasından sonra yaşananları şöyle anlattı:

“Hiç umurumuzda değil… Bizim için fark etmez. Biden da, Trump da Amerikan emperyalizmin başkanlarıdır… Al birini vur ötekine… Biz onlara hiç bakmıyoruz… Oralı bile değiliz. Biz milletimize bakıyoruz. Ama Biden’a kimin baktığını çok biliyoruz.

AK Partili milletvekilleri şu anda Amerika’da Biden’ın kapısında bekliyor. Mücahit Arslan, Ali İhsan Arslan… Şu anda Amerika’da Biden’ın kapısında beklemeye devam ediyor. AK Parti milletvekillerinin hangi firma ile anlaştığını, kulis yapması için kaç para verdiğini hepsini biliyoruz. Anlaşma metni de var bende…”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.