CHP bir vekil kazanıyor

Cihangir İslam 2018 Genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden CHP adayı olarak seçime giren Cihangir İslam, seçildikten sonra istifa ederek Saadet Partisi’ne geçmişti… 2018 Genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden CHP adayı..

CHP bir vekil kazanıyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Cihangir İslam 2018 Genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden CHP adayı olarak seçime giren Cihangir İslam, seçildikten sonra istifa ederek Saadet Partisi’ne geçmişti…

2018 Genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden CHP adayı olarak seçime giren Cihangir İslam, seçildikten sonra istifa ederek Saadet Partisi’ne geçmişti.

Daha sonra yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle Saadet Partisi’nden ayrılan İslam, görevini bir süredir bağımsız milletvekili olarak yürütüyordu.

Medyanotu’ndan Melik İslam’ın haberine göre Mart 2020’de yaşadığı görüş ayrılığı nedeniyle Saadet Partisi’nden istifa ettiğini duyuran Cihangir İslam, “Metot ve görüş farklılıkları, bunun yanında vesayetten ari, özgürlükçü, demokratik, çoğulcu, eşitlikçi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışın hakim olmasına dair inancım genel anlamda istifa gerekçelerimi oluşturmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

Cihangir İslam yapılan görüşmeler neticesinde CHP’ye katılma kararı aldı. Grup toplantısında İslam’ın rozetini Genel Başkan Kemal Kılıçrdaroğlu takacak.

Böylece CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 136’ya yükselecek.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.