FAHRETTİN KOCA SORULARA CEVAP VEREMİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla ilgili yöneltilen çok sayıda soru önergesine yanıt vermedi. Durumu değerlendiren CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Sağlık Bakanlığı, verilen önergeler içinde soruları en çok yanıtlanmayan 2…

FAHRETTİN KOCA SORULARA CEVAP VEREMİYOR
Son Güncelleme: Whatsapp

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla ilgili yöneltilen çok sayıda soru önergesine yanıt vermedi. Durumu değerlendiren CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, “Sağlık Bakanlığı, verilen önergeler içinde soruları en çok yanıtlanmayan 2. bakanlık. Bütçe görüşmelerinde, Sayın Bakan’a ‘Yoğun olduğunuz için mi bu sorulara yanıt vermiyorsunuz’ diye sordum. Ona da yanıt vermedi” dedi.

‘ŞEFFAF YÖNETİLMEDİ’

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, Koca’nın soruları yanıtlamamasını değerlendiren Taşcıer, “Özellikle salgın sürecinin Türkiye’de çıktığı mart ayından bu yana sorduğumuz hiçbir soruya yanıt alamadık. Sadece soru önergelerine değil, basın aracılığıyla sorduğumuz sorulara da yanıt verilmedi” diye konuştu. 

Salgının başından beri yaşanan aksaklıkları anımsatan Taşcıer, “Bu kadar üst üste hatanın yapılması, maskeden başlayarak grip aşısında, korona aşısında geç kalınması, aşı sayılarının yetersiz olması ve buna benzer bütün olumsuzlukların nedeni sürecin şeffaf yürütülmemesidir” ifadelerini kullandı. 

Soru önergesi yanıtlamamada Adalet Bakanlığı’nın birinci sırada olduğunu belirten Taşcıer şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı verilen önergeler içinde soruları en çok yanıtlamayan 2. bakanlık.” 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.