3 GÜNDE 18 SAĞLIKÇI YAŞAMINI YİTİRDİ

130’a yakın ülkede meslek hastalığı olarak kabul edilen Covid-19 nedeniyle sağlık çalışanlarının kayıpları artıyor. 10 kat daha fazla Covid-19’a yakalanan sağlık çalışanlarının salgın boyunca kayıpları toplamda 263’e ulaştı. Sadece 3..

3 GÜNDE 18 SAĞLIKÇI YAŞAMINI YİTİRDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

130’a yakın ülkede meslek hastalığı olarak kabul edilen Covid-19 nedeniyle sağlık çalışanlarının kayıpları artıyor.

10 kat daha fazla

Covid-19’a yakalanan sağlık çalışanlarının salgın boyunca kayıpları toplamda 263’e ulaştı.

Sadece 3 günde 18 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi.

Koronavirüs pandemisinde hemen her gün bir ya da birden fazla sağlıkçının ölümü gündeme geliyor. Salgının başından bu yana koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren hekim sayısı 100’ü aştı, sağlık çalışanı sayısı toplamda 263’e ulaştı. 

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre Covid-19’dan enfekte olan sağlık çalışanı sayısı 120 bini aşmış durumda. Dün de Denizli’de işyeri hekimi Dr. Cesur Ayaslan ve diş hekimi Dt. Mustafa Kütahneci, Sakarya’da eczacı Kamer Oktayoğlu ve İstanbul’da diş hekimi Güray Bozkurt koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Böylece son 3 günde yaşamını yitiren sağlıkçı sayısı 18’e yükseldi. 

Sağlıkçıların toplumun diğer kesimlerine göre 10 kat daha fazla virüse yakalandığına dikkat çeken Türk Toraks Derneği’nden yapılan açıklamada dünya genelinde 130’a yakın ülkede Covid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edildiğine dikkat çekildi. 

Açıklamada “Sağlık çalışanları ve riskli meslek grupları için diğer birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 hastalığı meslek hastalığı olarak tanımlanmalı; SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın uygulanması gereken prosedür netleştirilmeli ve hızlandırılmalıdır” denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.