“Yaşam Hak” projesi kapsamında 81 ili dolaşacaklarını açıkladı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirdikleri “Yaşam Hak” projesi kapsamında 81 ili dolaşacaklarını açıkladı. Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin CHP Kadın Kolları..

“Yaşam Hak” projesi kapsamında 81 ili dolaşacaklarını açıkladı.
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirdikleri “Yaşam Hak” projesi kapsamında 81 ili dolaşacaklarını açıkladı.

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin CHP Kadın Kolları tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirilen “Yaşam Hak” projesi kapsamında 81 ili dolaşacak otobüsün hareketinden önce CHP genel merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ardından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Nazlıaka, projenin adını taşıyan “YaşamHak” otobüsüyle 81 ile gideceklerini söyledi. Nazlıaka, “İl il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak gezeceğiz ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yüreklerimizi vatandaşlarımızla birleştireceğiz. Bu projede kız kardeşlerimize haklarını anlatacağız, onara ‘yalnız değilsin biz varız’ diyeceğiz” dedi. 

Yaşam Hak Projesi kapsamında parti genel merkezinde oluşturulan 444 82 85 numaralı çağrı hattını arayan kadınlara yardımcı olduklarını ifade eden Nazlıaka, bu kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek hizmeti sunduklarını kaydetti.

Yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve akademisyenler bir araya geleceklerini söyleyen Nazlıaka, “Hedefimiz çok net, kadın cinayetlerini durdurmak, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığı arttırmak. Hedeflerimize kadın kollarımızın örgütlü gücüyle ulaşacağız. İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması noktasındaki kararlığımızı da kadınlara anlatacağız” dedi. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.