Kuran KursununTemizlik görevlisi 2 yılda imam oldu ve sonuç tecavüz…

Bu ülkede imam, şeyh, şıh, molla olmak çok kolay, bir sakal bırak, Atatürk’e, Cumhuriyete ve laiklere küfret zaten bütün kapılar açılır önünde. Bir iki uyduruk imtihan sonrası kadrolara alınırsın. Ballı..

Kuran KursununTemizlik görevlisi 2 yılda imam oldu ve sonuç tecavüz…
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu ülkede imam, şeyh, şıh, molla olmak çok kolay, bir sakal bırak, Atatürk’e, Cumhuriyete ve laiklere küfret zaten bütün kapılar açılır önünde. Bir iki uyduruk imtihan sonrası kadrolara alınırsın. Ballı maaşlar bağlanıverir… Ahlâklı mısın, değil misin, samimi Müslüman mısın yoksa örümcek kafalı bir gerici misin bakmazlar ne olduğuna…

Atatürk düşmanı bir yobaz olmak kâfidir bu kadrolarda yer almaya hatta tercihen alırlar.

Bu kadar Kuran Kursunda bu kadar tecavüz rastlantı mıdır? Gericiliğin pompalandığı, Ahlâk’ın öğretilmediği ve önemsenmediği bir sistemde imam olsan ne yazar, Diyanet İşleri Başkanı olsan ne yazar?

Böyle önüne geleni imam yap, aç kursları ve tecavüzleri izle durum bu…

TECAVÜZLER SIRADANLAŞIR, TOPLUM ÇÖKER VE AFGANİSTAN OLURSUN…

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Kahramanmaraş’taki Arınç Kuran Kursu’nda yaşanan cinsel istismarları bugünkü köşesine taşıdı. 

“Önce istismar, sonra Diriliş Ertuğrul” başlıklı yazısında, “Okurken düşüyor, yazarken boğuluyorum” ifadelerini kullanan Pehlivan, 11 yaşındaki B.T.’nin 15 Şubat 2020’de babasını arayarak, yatılı kaldığı kurstaki hocası Ruhullah Çelik’in kendisine uzun süredir cinsel istismarda bulunduğunu anlattığını aktardı. 

Oğlunun bu anlatımı üzerine, babanın soluğu Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki müftülükte aldığını anlatan Pehlivan, savcılığın devreye girdiğini ifade etti.

Pehlivan sonrasında, “Zor ve keserek aktarıyorum” diyerek 11 yaşındaki B.T.’nin ifadesinden bir bölüme yer verdi:

“Zorla pantolonumu indirdi. Arkamı dönmemi istedi. İlişki sonrasında arkamda ıslaklık hissederdim. Haftada 3-4 kez bu şekilde yanına çağırırdı. Yaşanan bu olayları birine anlatmam halinde dövmekle ve benim hakkımda tutanak tutmakla tehdit etti.”

BİR MAĞDUR DAHA ÇIKTI

Cinsel istismarın B.T. ile sınırlı kalmadığını anlatan Pehlivan, soruşturmanın derinleşmesiyle farklı mağdurların da ortaya çıktığını yazdı.

ÖNCE İSTİSMAR SONRA DİZİ!

Pehlivan, bir diğer mağdur M.E.S.’nin ifadesinden şu bölüme yer verdi:

“Ruhullah buzdolabından dondurma aldı ve arka tarafıma sürdü. Sonra sürmüş olduğu dondurmayı yaladı. Cinsel organıma dokundu. ‘Yapma’ dememe rağmen devam etti. 15 dakika sürdü. Sonra ‘Diriliş Ertuğrul’ isimli diziyi telefondan izletti. Odadan çıkarken ‘Bu olayı kimseye deme’ dedi.”

Bu ifadelerin ardından harekete geçen savcılık, dört çocuğun da tanıklığıyla istismarı doğruladı. İstismar şüphelisi Ruhullah Çelik’in ifadesinde, mağdur çocuğun kendisini şikayet etmekle tehdit ettiğini, istismar ettiği diğer çocuğu ise derslerine ilgisizlikle suçladığını yazan Pehlivan, Çelik’in tutuklandığı bilgisini verdi.

Pehlivan, yazısının devamında şu ifadelere yer verdi:

Belgelerden okuyorum. Ruhullah Çelik, Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nün “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında Arınç Kuran Kursu’nda çalışmaya başladı. Kursta 2017’de temizlik görevlisiyken 2019’da hoca oldu. Soruşturma dosyasına giren istismarları da o dönemler arasında gerçekleştirdi. Ne garip, daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip olarak Antalya’da görevlendirildi.

İnanmak istiyorum; Diyanet başlattığı idari soruşturma sonucunda istismarcı hocayla ilişkiyi kesti. Daha geçen gün… Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, üniversitelerden hastanelere, yurtlardan cezaevlerine kadar birçok yerde Kuran kursu açacaklarını duyurdu. Benimse aklımda hep aynı sorular vardı: Bu kadar kolay mıydı imam olmak? Bu kadar kolay mıydı çocuklarımızı emanet ettiğimiz insanların seçilmesi? Ya o cinsel istismara uğrayan çocuk, babasına anlatma cesaretini kendisinde bulmasaydı? Çocukların yaşadıklarını okurken düştüm, yazarken boğuldum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.