Başak Cengiz’in katledilmesine ilişkin haberlere yayın yasağı

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Can Göktuğ Boz tarafından kesici aletle katledilen Başak Cengiz ile ilgili haberlere yayın yasağı getirdi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Başak Cengiz’in katledilmesiyle ilgili eylemin toplumda infial..

Başak Cengiz’in katledilmesine ilişkin haberlere yayın yasağı
Son Güncelleme: Whatsapp

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Can Göktuğ Boz tarafından kesici aletle katledilen Başak Cengiz ile ilgili haberlere yayın yasağı getirdi.

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Başak Cengiz’in katledilmesiyle ilgili eylemin toplumda infial oluşturabilecek nitelikte olduğunu belirterek, soruşturma sonuçlanana kadar yayınlanmasını yasakladı.

SORUŞTURMA DOSYASI KAPSAMINDAKİ HER TÜRLÜ HABER YASAKLANDI

Evrensel’in aktardığına göre; mahkemenin kararında şu ifadeler yer aldı:

“T.C. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan 11/11:2021 tarihli ve 2021/6780 D. İş sayılı karar ile Başak Cengiz’in kılıçla öldürüldüğü olayla ilgili olarak, eylemin toplumda infial oluşturabilecek nitelikte olması nedeniyle, kamu düzenin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla soruşturma  tamamlanıncaya kadar, soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel, sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınlanamayacağına dair yayın yasağı getirilmiştir.”

RTÜK, yayın yasağı kararını yayıncı kuruluşlara da iletti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.