Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı..

Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu.
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu.

CHP otobüsü önündeki CHP’lilerin üzerine araç süren saldırgan olay yerinden kaçarken, ayrıntıları CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Odatv’ye anlattı. 

Öncelikle sağlık olarak iyi olduklarının altını çizen CHP’li Başkan Aylin Nazlıaka, şunları söyledi: 

“Kadına yönelik şiddet kapmasında bir projeyi hayata geçirdik. Projenin adı ‘Yaşam Hak’. CHP’nin logosunun ve Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının yer aldığı otobüsümüz var. Tüm illeri geziyoruz ve şidet mağduru kadınlarla bir araya geliyoruz. Dün gece iki civarında Çanakkale’ye vardık. Otelde kayıt yaptırırken, Çanakkale il kadın kolu başkanı ve otobüs şoförünün üzerine bir kişinin aracını sürüp ‘Reisi size yedirtmeyeceğiz’ deyip direksiyonu üzerlerine kırdığını öğrendik.”

Nazlıaka, Çanakkale’de kendilerine karşı saldırı girişiminde bulunan şahsın gözaltına alındığını duyurdu. Nazlıaka, “Saldırı girişiminde bulunan şahıs Çanakkale İl Emniyeti tarafından gözaltına alındı. Süreci yakından takip ediyoruz. Bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

“DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEZDİK” 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka “Demirden korksak trene binmezdik” deyip saldırı şu sözlerle kınadı: 

“Çanakkale’de ilk kez böyle bir şey olduğunu söylüyorlar. Bu durum kutuplaşmanın nerelere ulaştığını gösteriyor. Kutuplaşmanın da nereden beslendiğini tahmin etmek zor değil. Siyasetçilere düşen görev bunu sönümlendirmek olmalıdır. ‘Bunlar daha iyi günler’ diyenlerin zihniyetini de kınıyoruz.”

CHP Kadın Kolları’nın Çanakkale toplantısından kareler: 

Caner Taşpınar

Odatv.com

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.