Aylin Nazlıaka sert yanıt verdi

Parti içinde karşılaştığımız bu olaylara hiçbir zaman müsaade etmediğimiz gibi öğrendiğimiz andan itibaren gereğini yapıyoruz. Bu, aynı zamanda bir parti suçudur ve tavrımız çok nettir”

Aylin Nazlıaka sert yanıt verdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Parti içindeki taciz olayının ardından iktidar partisi ve yandaş medya tarafından yapılan, “CHP sessiz kalıyor” suçlamalarına, Aylin Nazlıaka yanıt verdi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’ye yönelik taciz olaylarına sessiz kalıyor suçlamalarına tepki gösterdi. Nazlıaka, “Şiddet nereden gelirse gelsin her zaman karşısında yer alırız. Özellikle kadın ve çocuklara yönelik şiddet hem kadın kollarımızın hem de partimizin kırmızı çizgisidir. Genel başkanımızdan milletvekili arkadaşlarımıza, il başkanlıklarımızdan kadın kollarımıza kadar nerede bir adalet arayışı, nerede bir hak talebi varsa onun yanında yer aldık. Çünkü ideolojimiz de kurucu ilkelerimiz de bunu gerektirir. Alnımız ak” dedi.

Hiçbir zaman ne tarikat ne cemaat ne de onların çarpık ilişkileri içinde kadınları ve çocukları iki üç adım geriden götüren dogmatik ilişkiler içinde yer almadık diyen Nazlıaka, “Yandaş medyanın CHP’yi karalamak için nimet gibi kullandığı ve her bir cümlelerinde şiddeti, cinsiyetçiliği ürettiği taciz vakasına gelelim. Parti içinde karşılaştığımız bu olaylara hiçbir zaman müsaade etmediğimiz gibi öğrendiğimiz andan itibaren gereğini yapıyoruz. Bu, aynı zamanda bir parti suçudur ve tavrımız çok nettir” diye konuştu.

CHP’li Nazlıaka: ‘YaşamHak Şiddetin Son Bulma Adresi’dir’

Aylin Nazlıaka: ‘Çocukların İstismarına Sessiz Kalanların Çekmeye Çalıştığı Noktaya Düşmeyeceğiz’

“Bu konuda ortaçağ karanlığında yaşayan, kadın cinayetlerinde ilk önce ‘acaba kadın ne yaptı’ diye aklından geçiren ve çocukların istismarına sessiz kalanların çekmeye çalıştığı noktaya düşmeyeceğiz” diyen Nazlıaka, BirGün’e yaptığı açıklamada ayrıca şunları söyledi:

“Bu tasvip etmediğimiz olaylar karşısında, kendi partilimiz de dahil olmak üzere şiddet nereden gelirse gelsin karşısında yer alıyoruz. Tavrımızı koyuyoruz ve kadınların yanında olmaktan bir an bile geri durmuyoruz. Demokratik olmak, adil olmak, şiddeti çoğaltmamak bunu gerektirir. Her gün yükselttikleri şiddet ne yazık ki toplumun her yanını sardı. Yasamanın, yürütmenin, yargının tüm olanaklarını kendi iktidarlarını güçlendirmek ve yoksulluklarını kapatmak için seferber edenler, medyayı da tekeline alarak yarattığı bu çürümüşlüğü sorgulatmıyor maalesef. Biz bu konuda samimiyiz ve en ufak bir sorunun üzerini kapatmak gibi bir düşüncemiz yok. Aksine süreci şeffaf işleterek topluma da örnek olması noktasında çaba gösteriyoruz.”

CHP’li Karaca: ‘Ülkemizin Hak Ve Özgürlükler Karnesi Utanç Tablosudur’

Eğer Samimiler İse…

“Eğer kendileri de samimi ise artık şu çocukların istismarcıları ile evlenmesini meşrulaştıracak yasayı ısıtıp ısıtıp önümüze getirmesinler, İstanbul Sözleşmesi’ni tartıştırmasınlar, cemaatlere- vakıflara aktardıkları kamu kaynakları ile kadın ve çocukları güçlendirmek için kullansınlar, failleri korumasınlar… Cinayet dosyalarına, istismar vakalarına gizlilik kararı getirilmesinler. Nadira Kadirova’nın şüpheli bir şekilde evinde öldüğü Şirin Ünal bu kadar korunmasın, bu da yetmezmiş gibi Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçe görüşmelerinde katiplik yapmasın. İnsanlık onuruna yakışmayan ve hükümetin ağzını bıçak açmadığı çıplak aramalarla hesaplaşalım. Biz bu konuda hazırız; ya bize olmadık suçlamaları yapanlar?

Taciz olaylarının üzerine gittiğimiz gibi, Türkiye’nin her yerinde kadın ve çocuğa yönelik şiddetle mücadele için 7 gün 24 saat çalışan bir çağrı merkezi kurduk. 444 82 85 hattından bizi arayan her bir şiddet mağduruna destek eli uzatıyoruz. Hukuki ve psikolojik destek hizmeti sunuyoruz. Şiddet davalarının takipçisi oluyoruz. Var mı ötesi?”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.