“Tugay Adak’ın ölümü intihar değil, kapitalizmin yeni bir cinayeti!”

KOCAELİ EMEK GENÇLİĞİ: “Tugay Adak’ın ölümü intihar değil, kapitalizmin yeni bir cinayeti!”Kocaeli Emek Gençliği, intihara sürüklenen Tugay Adak için yaptığı açıklamada “Yaşadığımız sorunlar biz gençlerin sorunları ve bu sorunlar karşısında tek..

“Tugay Adak’ın ölümü intihar değil, kapitalizmin yeni bir cinayeti!”
Son Güncelleme: Whatsapp

KOCAELİ EMEK GENÇLİĞİ: “Tugay Adak’ın ölümü intihar değil, kapitalizmin yeni bir cinayeti!”
Kocaeli Emek Gençliği, intihara sürüklenen Tugay Adak için yaptığı açıklamada “Yaşadığımız sorunlar biz gençlerin sorunları ve bu sorunlar karşısında tek başımıza değiliz. Bizlere dayatılan bu yaşamı ve sistemi kabul etmeyelim. Güvenceli bir geleceğin olduğu, intiharların olmadığı bir dünya için mücadele edelim” dedi. 
Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tugay Adak, intihara sürüklendi. Önceki gün İzmit 42 Evler Köprüsünden atlayarak yaşamına son veren Adak, ticaretle uğraşıyordu ve bir süredir ekonomik sıkıntı içerisindeydi. 

“İŞSİZLİK VE GELECEK KAYGISI..

Kocaeli’nin artık genç intiharların sıklıkla yaşandığı bir kent olma özelliği taşıdığını belirten Kocaeli Emek Gençliği, yapılan yazılı açıklamada gelecek kaygısı, işsizlik ve ekonomik sorunların Türkiye’deki gençleri bu noktaya sürüklediği ifade edildi. Yaşanan ekonomik krizin pandemiyle birlikte şiddetini daha da arttırdığı ifade edilen açıklamada, “Her gün temel tüketim maddelerine gelen zamlar, milyonlarca esnafın kepenk kapatması, iktidarın topluma ekonomik sosyal koruma sağlamaması milyonlarca genci çıkmaza sürüklemektedir. Türkiye intihar eden yüzlerce genç gibi Tugay’da işsizlik ve gelecek kaygısı yüzünden intihar etti. İktidarın genç işsizlik oranının 25.4 olduğu bir ülkede gençleri ekonomik sorunlarla baş başa bırakması bu intiharların önünü açmaktadır. Kentimizde daha önce de 18 yaşında bir kargo işçisi Furkan Celep hayatını kaybetmişti. Furkan ve Tugay’ı intihara sürükleyen nedenler aynıdır. Dün Furkan Celep’i bizden alan sorunlar bugün de 28 yaşında bir genç olan Tugay’ı almıştır” denildi. 


“TUGAYLARIN İNTİHARA SÜRÜKLENDİĞİ, HÜLAGÜLERİN SALTANAT SÜRDÜĞÜ…

Tugay Adak ve Furkan Celep’in açlık, yoksulluk ve ekonomik krizden dolayı intihara sürüklendiği bir kentte, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün oğlu Taha Hülagü’nün 1 günlük memuriyetle Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasi Koordinasyon Kurulu’na atandığının vurgulandığı açıklamada, “AKP ve ona yakın yandaşların çocuklarının gelecekleri ve ekonomik hayatları garanti altına alınırken, emekçilerin çocukları bu ülkede açlıkla ve intiharlarla sınanıyor. Tugayların intihara sürüklendiği, Hülagülerin saltanat sürdüğü bir düzeni kabul etmiyoruz. Tugay Adak’ın kendi yaşamına son vermesi sadece yaşadığı sorunlarla açıklanamaz çünkü Tugay Adak ilk değildi ve kapitalist sömürü düzeni devam ettikçe son da olmayacak. Bu sebeple de Tugay Adak’ın ölümü intihar değil, kapitalizmin ve onun hükümetlerinin yeni bir cinayetidir” ifadesi kullanıldı. 
“BU ACI TÜM TÜRKİYE GENÇLİĞİNİN…”
Tugay Adak’ın CHP Meclis üyesi olmasına rağmen Türkiye’deki milyonlarca genç gibi ekonomik sıkıntılar ve borçlarla boğuştuğunun altını çizildiği açıklamada, “Tugay Adak gibi intihar eden yüzlerce gencin hayatta kalmasının ve yeni intiharların olmamasının yegâne çözümü kapitalist sistemin yıkılmasından geçmektedir. Yaşadığımız sorunlar biz gençlerin sorunları ve bu sorunlar karşısında tek başımıza değiliz. Bu sisteme ve onun hükümetlerine karşı biz gençler birleşmeli ve hesap sormalıyız. Bu sebeple Kocaeli Emek Gençliği olarak tüm gençleri güvenceli bir geleceğin olduğu, intiharların olmadığı bir dünya için mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu kavga insanca bir yaşam kavgası, bu kavga güvenceli gelecek kavgası, gelin bu kavgada yan yana olalım. Bizlere dayatılan bu yaşamı ve sistemi kabul etmeyelim. Kocaeli Emek Gençliği olarak CHP gençliğine baş sağlığı diliyoruz ve bu acının sadece onların değil tüm Türkiye gençliğinin acısı olduğunu ifade ediyoruz” denildi. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.