TSK’nın Denizli Valiliğinin talebi üzerine yangına müdahale etmek için alana gireceğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, TSK’nın Denizli Valiliğinin talebi üzerine yangına müdahale etmek için alana gireceğini açıkladı. Türkiye’yi saran yangınlarla ilgili TSK’nın neden sahada olmadığı tartışma konusu olmuştu. Gönüllü vatandaşların iyi niyetli..

TSK’nın Denizli Valiliğinin talebi üzerine yangına müdahale etmek için alana gireceğini açıkladı.
Son Güncelleme: Whatsapp

Milli Savunma Bakanlığı, TSK’nın Denizli Valiliğinin talebi üzerine yangına müdahale etmek için alana gireceğini açıkladı.

Türkiye’yi saran yangınlarla ilgili TSK’nın neden sahada olmadığı tartışma konusu olmuştu. Gönüllü vatandaşların iyi niyetli girişimleri birçok noktada yeni sorunlara yol açarken, güvenlik sorunları da ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili olarak gece saatlerinde kritik bir gelişme yaşandı.

Denizli Valiliği’nin talebi üzerine, bölgede çıkan yangına TSK’nın müdahale etmesi istendi. Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı resmi bir açıklama yayınlayadı:

“Denizli Valiliğinin talebi üzerine bölgede çıkan yangına müdahale etmek üzere 11’inci Komando Tugay Komutanlığımızdan iş makinaları ve personel görevlendirilmiştir.”

MSB’nin konuyu resmi Twitter hesabından yayınlaması, TSK’nın ilerleyen saat veya günlerde farklı noktalarda da sahaya inebileceğini gösteriyor.

Özellikle Marmaris’te TSK’nın daha etkin bir şekilde rol alması kamuoyunun üzerinde yoğun bir şekilde durduğu bir talepti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.