Karamürsel halkı yine hayal kırıklığına uğradı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yıllardır bitmeyen ve Karamürsel halkına adeta işkence çektiren kavşağın Şubat ayında bitirileceği sözünü vermişti. Sona gelindi diyebiliriz ama bitmedi. Her ne kadar bazı yayın..

Karamürsel halkı yine hayal kırıklığına uğradı
Son Güncelleme: Whatsapp

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yıllardır bitmeyen ve Karamürsel halkına adeta işkence çektiren kavşağın Şubat ayında bitirileceği sözünü vermişti.

Sona gelindi diyebiliriz ama bitmedi.

Her ne kadar bazı yayın organlarında “bitti” denilse de “Halep oradaysa Arşın burada” hesabı bitmediği ortada.

Daha ne kadar süreceği belli değil ama bence 2 ayı göz önünde bulundurmak gerek.

Tahir beyide uyarmış olalım sırf bitti diyebilmek için üstünkörü olarak kamufle edilen işleri iyi denetletsin.

Kazı işleri bitmeden, alt yapıya hazırlanmadan üstünü örttürüp, beton atılmasının ceremesini yarın öbür gün gene bu halk çekecektir.

Kısaca Tahir Büyükakın sözünü tutamamış ve kavşak zamanında yetişmemiştir.

Ekipte bir sıkıntı var…

Tahir bey Şubat ayında Kavşağın biteceği müjdesini sosyal medya hesabından şöyle duyurmuştu…

KBB Basın Servisinden gönderilen haber ile de anlaşılıyor ki, kavşak bitmemiş…

Karamürsel Köprülü Kavşağı’nın prefabrik kiriş montajı yapılıyor

D-130 Karayolu’nun Karamürsel geçişine, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda 348 adet ön gerilmeli prefabrik kirişle tünelin üstü kapatılmaya başlandı. Prefabrik kiriş montajlarının tamamlanması sonrasında beton tabliye betonu dökülerek tünelin üstü kapatılacak. Radye temel, yan perde betonu ve su yalıtımı için tünel içi yalıtım malzemesi döşenmeye ise devam ediyor.

19 METRE GENİŞLİKTE 296 METRE KAPALI KESİT

Kocaeli’nin Seka Tüneli’nden sonraki en uzun tüneli olma özelliğine sahip Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı, 19 metre genişliğinde 296 metre kapalı kesite sahip. Prefabrik kiriş montajlarının başladığı Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı tünel yapımı için gerçekleştirilen kazı çalışmalarında, 100 bin metreküp yaklaşık 10 bin kamyon hafriyat çıkarıldı.

348 ADET PREFABRİK KİRİŞ MONTE EDİLECEK

Şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığın önemli güzergâhlarından biri olan Karamürsel’de kent içi trafiğin yanı sıra şehirlerarası ulaşım da rahatlamış olacak. Büyükşehir Belediyesi dev projeyi bölgeye kazandırmak için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda 803 adet fore kazık çakıldı. 19 metre genişliğinde 296 metre kapalı kesite sahip tünelin 348 adet ön gerilmeli prefabrik kirişle üstü kapatılmaya başlandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.