Açık açık verdiğimiz imzaları sizlere helal etmiyoruz

CHP’de istifaların ardından Muharrem İnce’ye imza veren 21 delegeden ortak açıklama CHP’de başlayan kurultay tartışmasında Muharrem İnce’ye imza veren Konya delegelerinden ortak açıklama geldi.  2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP’de başlayan..

Açık açık verdiğimiz imzaları sizlere helal etmiyoruz
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP’de istifaların ardından Muharrem İnce’ye imza veren 21 delegeden ortak açıklama

CHP’de başlayan kurultay tartışmasında Muharrem İnce’ye imza veren Konya delegelerinden ortak açıklama geldi.

 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP’de başlayan kurultay tartışmasında Muharrem İnce’ye imza veren Konya delegeleri ortak bir açıklama yaptı.

21 delege adına yapılan ortak açıklamayı CHP’li Bülent Ecevit Tatlıdil sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Vefasızsınız Sayın İnce
Biz Asiliz siz Vefasızsınız istifa eden Sayın Vekiller
Biz 36. dönem Konya kurultay delegeleri olarak Genel Başkanlık süreçlerinde Sayın Muharrem İnce’nin yanında olmuştuk. Hatta fitili ateşleyen İllerin başında gelerek Parti Meclisi Üyesi olarak yaptığım basın açıklaması sonra 28 delegemizden 21 arkadaşımızla olağanüstü Kurultay toplanması için imza vermiştik. O günün şartlarında teklif edilen makamları gelecek planlarımızı bir kenara koyarak sırf partimizin daha iyi olabileceği düşüncesiyle kararımızın sonuna kadar arkasında durduk.

Biz CHP’li Muharrem İnce’ye imza vermiştik. Tıpkı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milyonlarca seçmenin Muharrem İnce’ye CHP’li olduğu için oy verdiği gibi.


Şimdi siyaset bizleri Atatürk’ün kurucusu olduğu Kuvaa-i Milliyenin devamı olan ülkemizin kurucu partisi CHP’de sonuna kadar mücadele ederek siyaset yapmaya, Sayın Muharrem İnce’yi de mücadeleden kaçarak İçişleri Bakanlığına verilmiş iki satır dilekçe ile parti kurmaya yönlendirdi.

Unutmayın Sayın Muharrem İnce, CHP herkesten büyük olduğu gibi sizden de büyüktür ve siyaset sahnesi CHP’de iç mücadeleler sonucu örgütüne sırtını dönüp yeni kurulan siyasi partiler çöplüğüyle doludur.

Cumhuriyet Halk Partisinden istifa eden 3 Milletvekili bizzat CHP’ye oy vermiş milyonlara onları aday göstermiş Pm’ye ve parti örgütlerine karşı yapılmış bir eylemdir. Yanlıştır. Kesinlikle kabul edilemez.

Yolunuz açık olsun. Son olarak diyoruz ki biz kurultay imza süreçlerinde açık açık verdiğimiz imzaları sizlere helal etmiyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.