Emek Partisi direnişteki CPS ve Migros Depo işçisi kadınları ziyaret etti

Emek Partisi direnişteki CPS ve Migros Depo işçisi kadınları ziyaret ettiEmek Partisi (EMEP) Gebze İlçe Örgütü, hakları için direnişte olan CPS ve Migros Depo işçilerini ziyaret ederek kadın işçilerin 8..

Emek Partisi direnişteki CPS ve Migros Depo işçisi kadınları ziyaret etti
Son Güncelleme: Whatsapp

Emek Partisi direnişteki CPS ve Migros Depo işçisi kadınları ziyaret etti
Emek Partisi (EMEP) Gebze İlçe Örgütü, hakları için direnişte olan CPS ve Migros Depo işçilerini ziyaret ederek kadın işçilerin 8 Mart’ını kutladı. 

Ziyaretlerde yapılan açıklama şöyle:

“Güvenceli iş, şiddetsiz yaşam ve eşitlik için 8 Mart’ta alanlara çıktığımız bugünde aynı taleplere direnen CPS işçisi ve Migros Depo işçisi kadınların yanındayız. Tam da 8 Mart’ın doğuş tarihinde de olduğu gibi bugün de emekçi kadınların hayatları ve hakları için verdikleri mücadele bizimde mücadelemizdir.

2020 den bu yana kriz ve pandeminin en çok yükü sırtına bindirdiği kadınlar tüm her şeye rağmen mücadeleden, güvenceli ve eşit talebinden vaz geçmiyor. CPS ve Migros Depo işçilerinin mücadelesini büyütmek ve anlatmak Emek Partisi olarak bizim görevimiz.

Gebze’nin, Darıca’nın, Çayırova’nın mahallelerinde, Kocaeli de işçilerin taleplerini, hakları için her türlü zorluğa rağmen mücadelesini kapı kapı anlatmaya çalışıyoruz.

Bugün iktidarın sermayeye verdiği kod 29 silahı işçilere ateş eder durumda. Bizleri, kadınları, işçileri ve ailelerini açlık, yoksulluk,şiddet, kriz ve çaresizlikle yalnızlaştırmaya çalışan sermayenin ve yasaların karşısında, iş kolu, sendika ayırmadan birlikte mücadele etmekten başka yolumuz olmadığını biliyoruz.

Bu yüzden Emek Partisi olarak Cps işçilerinin ve Migros Depo işçilerinin yanındayız. Yaşasın 8 Mart, Yaşasın Dünya Emekçi Kadınlar Günü”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.