DEVLETİN FABRİKASI OLMAZSA İŞTE BÖYLE ELEKTRİĞİN KESİLİR BAKARSIN AVAL, AVAL…

Para basan işletmeleri arpalık gibi dağıttılar… MİLYONLARCA İNSAN ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYEMİYOR… “Devletin fabrikası mı olur” diyen andavallılar işte Devletin Elektrik santrali, Devletin Tütün, Şeker ve bilumum fabrikası olmaz ise senin..

DEVLETİN FABRİKASI OLMAZSA İŞTE BÖYLE ELEKTRİĞİN KESİLİR BAKARSIN AVAL, AVAL…
Son Güncelleme: Whatsapp

Para basan işletmeleri arpalık gibi dağıttılar…

MİLYONLARCA İNSAN ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYEMİYOR…

“Devletin fabrikası mı olur” diyen andavallılar işte Devletin Elektrik santrali, Devletin Tütün, Şeker ve bilumum fabrikası olmaz ise senin anan ağlar, seninkiyle de kalmaz bu milletin tamamının anası ağlar…

Dünyada Petrol düşer sende mazot, benzin zamlanır…

Dünyada elektrik ucuzlar sende zamlanır…

Sen fakirleşirsin, elektriğin kesilir, onlar doymazlar, daha çok isterler…

Onlar dünyanın en güzel yerlerinde yaşarlar ve senin yaşadığın coğrafyayı cehenneme çevirirler, sen şükür eder kuru ekmeğe talim edersin elektriğin kesilir…

Ey Devletin Fabrikası mı olur diyen Andavallılar, olmazsa senin anan ağlar, devletin demek yoksul halkın demektir..

Devletin fabrikası olursa halk yoksullaşmaz anlatabiliyor muyum?

Devletin fabrikası olursa Katarlılar, İngilizler, Amerikalılar ve bil cümlesine ihtiyaç kalmaz, kendin olursun…

AMA SİZ DEVLETİN FABRİKASINI 3-5 KURUŞA SATANLARA ALKIŞ TUTUP KARŞILIĞINDA ÖTEKİ DÜNYADAN ARSA ALIRSANIZ DAHA ÇOK AĞLARSINIZ, AĞLADIKÇA CENNETTE MERTEBENİZ YÜKSELİR MERAK ETMEYİN…

Konu ile ilgili haber şöyle…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen günlerde elektrik şirketlerinin Külliye’den yeni zam talebine dair iddiası çok konuşuldu.

Kılıçdaroğlu o açıklamalarında, “Duyuyoruz ki elektrik şirketleri Saray’dan yeni zam oranı için onay istemişler. Erdoğan, böyle bir şeyi onaylamayı sakın aklından bile geçirme, sakın! Ya fatura inmeli ya halka destek verilmeli! Eğer bu soygun devam ederse biz halkımızla birlikte kararımızı verip, bu şirketlere ve faturalarına karşı adımlarımızı atacağız” diyerek kamulaştırma sinyali vermişti. 

Öyle ki elektrik dağıtım şirketlerinin 47,5 kuruş birim fiyat üzerine 26,5 kuruş kendi payını ekleyip faturalara daha sonra da devletin 17,9 kuruşunu koyarak kullanım bedelini yaklaşık 92 kuruşa çıkarması akılları karıştırdı. 

Rakamlar elektrik dağıtımının kamulaştırılması halinde faturaların yarı yarıya azalacağını ortaya koyuyorken uzun vadede özelleştirme politikasının da yanlış olduğunu açığa çıkardı.

Döviz kurlarında yaşanan artış da fiyatlamalardaki artışı tırmandırınca Külliye’de özelleştirmelerden kaynaklı bir pişmanlık oluştuğu iddialarının konuşulmasına neden oldu.

Gözler şimdi TEİAŞ’ın özelleştirilmesine çevrilirken, söz konusu hamlenin ilerleyen dönemde faturaları daha da katlamasından endişe ediliyor.

Özelleştirmeler sonucunda TEDAŞ’ın alt yapısını kullanan özel şirketlerin bu altyapıya ekstra bir yatırım yapmaması ise özellikle yaz aylarında nüfusun arttığı bölgelerde yaşanan sık kesintilerde kendisini gösterdi. TEDAŞ 2004 yılında Erdoğan tarafından özelleştirme programına alınıp Türkiye’yi 21 bölgeye bölüp teker teker satılmasıyla bugünlere gelinmişti.

Herhangi bir yararı olmadığı gibi altyapı yatırımlarının da önünü açmayan elektrik sektöründeki özelleştirmeler ise “Erdoğan pişman mı” sorularının sorulmasın neden oldu. 

Öyle ki Erdoğan 2004 yılında TEDAŞ özelleştirilmeden önce yaptığı açıklamada “Zam yaparlar fatura bize çıkar, elektrikte şimdilik özelleştirme yok” demişti. 

Odatv.com

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.