Öğretmenlerden Nagehan Alçı’ya tepki

Bir bulaşmadıkları Öğretmenler kalmıştı onu da halletti hanımefendi. Çirkeflikte bir numaralar ve buradan karı koca prim yapmaya çalışıyorlar. ROK dersini aldı ama az gelmiş sıra Nagehan Alçı’da. Sadece halkın değil..

Öğretmenlerden Nagehan Alçı’ya tepki
Son Güncelleme: Whatsapp

Bir bulaşmadıkları Öğretmenler kalmıştı onu da halletti hanımefendi.

Çirkeflikte bir numaralar ve buradan karı koca prim yapmaya çalışıyorlar.

ROK dersini aldı ama az gelmiş sıra Nagehan Alçı’da.

Sadece halkın değil iktidarın da gözünden düşüyorlar, düşerken de işte böyle her tarafı yakıp yıkarak yuvarlanıyorlar tepe taklak.

Öğretmenler, Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya, “öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki” sözleri üzerine tepki gösterdi.

Nagehan Alçı, “Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz” başlıklı yazısında, koronavirüs salgını nedeniyle okulların neredeyse bir senedir kapalı olduğunu belirtti.

Alçı yazısının devamında, “Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ

Alçı’nın, öğretmen ve öğrenciler için “rahata alıştılar” ifadesini kullanması tepki çekti.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici de Alçı’nın yazısına yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugün yazdığı köşesinde ‘öğretmenler rahata alıştı’ diye başlık atmış. Öğretmenlik ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin uzaktan eğitimi kolay! zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilemez.

Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler fedakarca görev yapmakta ve öğrencilerinin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için gayret sarf etmektedir. Kaldı ki salgın seyrinin kontrol altına alınması sonrasında okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler de öğretmenlerdir.

Uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenler sizden teşekkür beklemiyor, kötü düşüncelerinizi öğretmenlerin üzerinden çekin yeterlidir…”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.