Milli Eğitim, toplumda ayrımcılığı körükleyen, kutuplaştırıcı, muktedir görüşün savunucusu bir kurum olamaz.

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman cehaletin ve gericiliğin temsilciliğini üstlenen bir öğretmenin İstanbul Sözleşmesini savunanlara yönelik tehdit ve şiddet içeren sosyal medya paylaşımı hakkında şikayette bulunmuştu… Ancak hiç bir..

Milli Eğitim, toplumda ayrımcılığı körükleyen, kutuplaştırıcı, muktedir görüşün savunucusu bir kurum olamaz.
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman cehaletin ve gericiliğin temsilciliğini üstlenen bir öğretmenin İstanbul Sözleşmesini savunanlara yönelik tehdit ve şiddet içeren sosyal medya paylaşımı hakkında şikayette bulunmuştu…

Ancak hiç bir işlem yapılmadı ve hiçbir yaptırımda uygulanmadı…

Anıl Acurman basına yaptığı açıklamada bu durumun kabul edilebilir olmadığını söyledi…

Geçtiğimiz günlerde, ilçemizde bulunmakla yetki alanınızda kalan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi’nde müdürlük görevi yürüten MUSA KURT isimli öğretmenimizin, sosyal medya hesabı üzerinden 03.04.2021 tarihinde, daha önce öğrencileri ile bir siyasi partinin sembolü haline gelmiş bir el işareti ile verdiği pozu tekraren paylaştığı, 20.03.2021 tarihinde yaptığı paylaşımında cinsiyet eşitliğini saçmalık olarak nitelendirdiği, yine aynı paylaşımında “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” savunan yurttaşlara “sıra gelmelidir” diyerek tehdit ifadesinde bulunduğu, Tarafımızca tespit edilmiş olup, Musa Kurt hakkında görevin gerekleri ve memuriyet kurallarına aykırı davranışların ihbarı ile şikayet dilekçemizi sunmuştuk.

Gelinen aşamada, ilçe milli eğitim müdürlüğü makamınca yürütülen tahkikatın neticelendirildiği, takibatımıza ve açık kanun hükmüne rağmen “iddialar sübuta ermediğinden” denilerek soruşturma dahi yapılmasına gerek olmadığının tarafımıza bildirildiği görülmüştür. Özetle memuriyetten ihraç edilmesi gereken okul müdürü hakkında en ufak yaptırım dahi uygulanmamıştır.

657 sayılı kanunun tarafsızlık ve devlete bağlılık başlığını taşıyan 7. Maddesinde

“Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar.

Hükmü düzenlenmiş olup, ilgili okul müdürünün açıkça bu maddeye aykırı söylem ve eylemde bulunduğu anlaşılmakta iken,

“Ahmet Davutoğlu’nun imzaladığı aile ve toplumu ifşad edip, şuurları iğfal eden, cinsiyet ve cinsel eğilim eşitliği gibi bir saçmalığı savunan sözleşmeyi iptal eden sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürler. Sözleşmenin en ateşli savunucusu olanlara da mutlaka sıra gelmelidir”

Şeklinde açıkça dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi konularda ayrım gözeten, bunu da tehditkar bir dille açıklayan okul müdürüne dair iddialarımızın sübut bulmadığıyönünde bir karar kurulması milli eğitim teşkilatında geldiğimiz noktayı göstermektedir. Verilen kararın ne vicdanen ne de hukuken kabulü mümkündür.

Milli Eğitim, toplumda ayrımcılığı körükleyen, kutuplaştırıcı, muktedir görüşün savunucusu bir kurum olamaz. 

Günümüzde milli eğitim ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün işaret ettiği “İRFAN ORDUSU” olmaktan uzak olsa da yaklaşan iktidarımızda tüm öğretmenlerimizin iktidar etkisinden uzak ve yalnızca liyakatle hak ettikleri konumlara gelecekleri yarınları yaşatacak, yeniden yalnızca fikri hür nesillerin yetişmesi için çabalayacağız.           

Cumhuriyet Halk Partisi Başiskele İlçe Başkanı

 Av. ANIL ACURMAN

Doc - 2.07.2021 - 15-15 - p1.jpg

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.