Kocaeli Emek Gençliği: ‘Üniversitenin Bütçesi Pandemi Önlemlerine Harcanmıyorsa Nereye Harcanıyor?’

Kocaeli Emek Gençliği, Kocaeli Üniversitesi’nde pandemi önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada “Rektör Sadettin Hülagü de okulun açılmasıyla sosyal medya hesabından ‘’Sağlık ve güvenliğiniz için gerekli tüm tedbirleri hassasiyetle aldık, içiniz rahat..

Kocaeli Emek Gençliği: ‘Üniversitenin Bütçesi Pandemi Önlemlerine Harcanmıyorsa Nereye Harcanıyor?’
Son Güncelleme: Whatsapp


Kocaeli Emek Gençliği, Kocaeli Üniversitesi’nde pandemi önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada “Rektör Sadettin Hülagü de okulun açılmasıyla sosyal medya hesabından ‘’Sağlık ve güvenliğiniz için gerekli tüm tedbirleri hassasiyetle aldık, içiniz rahat olsun’’  paylaşımında bulundu. Ancak gerçekler pandemi önlemlerinin yanından bile geçmiyor. Kampüsün hiçbir noktasında dezenfektan bulunmuyor. Fakülte tuvaletlerinde ellerinizi yıkayın uyarısına rağmen sabunu geçelim sabunluk dahi yok.’’ dedi.
Sağlığımız İçin Yapılan Hazırlıklar Bunlar Mı?
Üniversitede alınan önlemlerin neredeyse yok denecek kadar az olduğunun belirtildiği açıklamada, ‘’Rektörlüğe soruyoruz; pandeminin başından beri temizlik maske mesafe kuralına uyulması gerektiğini sürekli belirten rektörlüğün sağlığımız için yaptığı hazırlıklar bunlar mıdır? Bütçe sıkıntısı nedeniyle yemekhaneye zam yapan rektörlük okul bütçesini pandemi önlemleri için harcanmadıysa bu bütçe nereye harcanıyor?’’ ifadeleri kullanıldı.
Sağlıklı Ve Güvenli Kampüs İçin Yan Yana Gelelim
Pandemi önlemlerinin arttırılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada ‘’Bizlerin sağlığı ve güvenliği için tüm tedbirleri aldığını söyleyenler sağlığımızı hiçe saymaktadır. KOÜ Rektörlüğü gerekli tüm tedbirleri bir an önce almalıdır. Fakültelere, sınıflara, yemekhaneye dezenfektan konulmalı, tuvaletler gerekli teçhizatlarla kullanıma uygun hale getirilmelidir. Emek Gençliği olarak Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini sağlıklı ve güvenli bir kampüs için yan yana gelmeye çağırıyoruz’’ denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.