Hatipoğlu Tıp Fakültesi dekanı oldu

Tıp ne demek o kutlu kişi tüm ilimleri daha Anne karnında ihtisas eylemiş ulu bir kişidir. Kimse leke sürmeye kalkmasın aman diyeyim çarpılırsınız. Hey gidi hey Allah sevgili kullarına verdikçe,..

Hatipoğlu Tıp Fakültesi dekanı oldu
Son Güncelleme: Whatsapp

Tıp ne demek o kutlu kişi tüm ilimleri daha Anne karnında ihtisas eylemiş ulu bir kişidir. Kimse leke sürmeye kalkmasın aman diyeyim çarpılırsınız.

Hey gidi hey Allah sevgili kullarına verdikçe, veriyor, nasibini arttıdıkça arttırıyor, onlar bir hırka ve bir lokmadan fazlasına layık.

Onlar gerçek seçilmişler ve onların 7 sülaleleri ihya olmalı, kutlu insanlara sorulur mu hiç, mezara mı götüreceksin diye?

Onlar gözü gönlü tok, mütevazi dindarlar, Allah bu tok gözlülüklerinden dolayı sürekli onlara veriyor…

Ne diyelim?

Hikmetinden sual olunmaz amma gene de bazen kafası karışıyor insanın…

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun, üniversitedeki Tıp, Güzel Sanatlar ve Mimarlık, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler ile İslami İlimler fakültelerinin dekanlıklarını vekaleten yürüttüğü ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar’ın haberine göre Toplam 8 fakültenin bulunduğu 2018 yılında kurulan üniversitede, diğer 4 dekanlığı ise yalnızca 2 isim yürütüyor. Diş Hekimliği ile Sağlık Bilimleri fakültelerinin dekanlığını Prof. Dr. Zeynep Güngörmüş, Hukuk ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin dekanlığını Prof. Dr. Osman Bilgin yapıyor. Rektör ile 8 fakültenin dekanlarının yer aldığı 9 kişilik yönetim kurulu, sadece 3 kişiden oluşuyor. Hatipoğlu, 11 kişilik senatoda da 5 kişilik görev yürütüyor. 

‘YAPILANMA TAMAMLANMADI’

Üniversite yetkilileri, toplam 799 öğrencinin eğitim gördüğünü söylerken, kurulan fakültelere dekan vekili atanması gerektiğini ancak “üniversite yeni kurulduğu için akademik yapılanmasını henüz tamamlamadığını, bu nedenle de üniversitede Rektör Hatipoğlu dahil bulunan 3 profesörün imza yetkisi açısından dekan vekilleri olarak görevlendirildiğini” kaydetti. Yetkililer, “ek olarak yürütülen dekan vekilliği görevleri nedeniyle bu isimlerin herhangi bir ücret almadığını” söyledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.