Sokaklar devrimcilerindir

Küba’da 100 bin kişi ABD emperyalizminin istikrarsızlaştırma girişimlerine karşı sokağa çıkarak “Sokaklar devrimcilerindir” dedi. Emperyalizmin tecrit, yıpratma ve istikrarsızlaştırma girişimleri ile karşı-devrimci müdahalelere karşı Küba halkı, başkent Havana’da 100 bin..

Sokaklar devrimcilerindir
Son Güncelleme: Whatsapp

Küba’da 100 bin kişi ABD emperyalizminin istikrarsızlaştırma girişimlerine karşı sokağa çıkarak “Sokaklar devrimcilerindir” dedi.

Emperyalizmin tecrit, yıpratma ve istikrarsızlaştırma girişimleri ile karşı-devrimci müdahalelere karşı Küba halkı, başkent Havana’da 100 bin kişilik merkezi bir miting düzenledi.

Küba Komünist Partisi Genel Sekreteri Miguel Diaz-Canel’in, “Sokaklar devrimcilerindir” şiarıyla önceki gün gerçekleştirilen devrimci iktidar karşıtı girişimlere karşı durma çağrısı, 100 bin kişilik bir merkezi yürüyüş ile gösteri yaptı.

Önceki gün KKP Politbüro toplantısına katıldığı da duyurulan Raúl Castro’nun yanı sıra Küba Devlet Başkanı Miguel Díaz-Canel’le birlikte Havana’nın Malecón bölgesine yakın La Piragua’daki buluşmaya yüz binden fazla Kübalı katıldı.

Amerikan emperyalizminin 60 yıldır süren ABD’nin ekonomik, ticari ve mali ablukasının kaldırılması talebi ve son karşı-devrimci girişimlerden ötürü ABD Büyükelçiliği’ne yakın bir noktada bitecek şekilde planlanan yürüyüş, Küba halkının ve devrimci iktidarının tüm saldırılara karşı meydan okuması olarak nitelendirildi. Küba Devlet Başkanı Diaz-Canel ABD’nin karşı-devrimci çabalarını adadaki devrime karşı “konvansiyonel olmayan savaş” olarak değerlendirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.