Kurz “Bu hasta ideolojiyi Avrupa’ya ithal etmek istemiyorum”

Kendi yarattıkları cehennemlerin bedelini Türkiye halkı ve toprakları ödüyor… Afganistan kendiliğinden bu hale gelmedi… Emperyallerin sömürgecilik anlayışı coğrafyaların cahilleştirilip, köleleştirilmesine bağlı ve kan içen canavarları yaratan Emperyaller Türkiye’yi de aynı..

Kurz “Bu hasta ideolojiyi Avrupa’ya ithal etmek istemiyorum”
Son Güncelleme: Whatsapp

Kendi yarattıkları cehennemlerin bedelini Türkiye halkı ve toprakları ödüyor…

Afganistan kendiliğinden bu hale gelmedi… Emperyallerin sömürgecilik anlayışı coğrafyaların cahilleştirilip, köleleştirilmesine bağlı ve kan içen canavarları yaratan Emperyaller Türkiye’yi de aynı cehenneme sürüklediler.

Avusturya kendisi mülteci istemediği gibi Almanya, İsveç’e de gitmesinler diyor.

Hasta ideoloji ithal etmek istemiyoruz diyerek iyice sıvıyor.

Yani Türkiye hasta ideolojilere alışık, kaldırır, her türlü olumsuzlukları bünyesinde barındırır diye düşünüyor olmalılar.

Emperyaller zaten Türkiye’yi bir çöplük olarak görüyor.

Plastik atıklarını biz alıyoruz… Buda yetmiyor siyanür ile zehirledikleri topraklarımızdan alıp götürdükleri madenlerimizi alıp götürürken ülkeyi zaten çöle çeviriyorlar.

Suriye’de yarattıkları katliamların sorumlusu besledikleri IŞİD’çi teröristleri başımıza bela ettikleri yetmiyor…

Anadolu’yu kendi pisliklerini depolayacak çöplük olarak görüyorlar.

Üretim araçlarımızı, sektörlerimizi ele geçirip sömürüyorlar, iş gücümüzü sömürüyorlar, tüm zenginliklerimizi alıp götürürken ülkeyi Afganistan’a dönüştürüyorlar…

Tabi ülkeyi yönetenler de buna çanak tutuyor. Türkiye gericiliğin, cehaletin Avrupa’ya akmasını önleyecek bir baraj oldu… Anadolu bir cehenneme dönüşüyor…

Konu ile ilgili haber şöyle…

Avusturya’dan Türkiye’deki Afgan sığınmacılara ilişkin açıklama

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afgan sığınmacılar açısından Almanya, Avusturya ya da İsveç’tense Türkiye’nin sığınmak için daha doğru yer olduğunu söyledi.

Bild’e bir mülakat veren Kurz, Afgan sığınmacılar açısından “komşu ülkelerin, Türkiye’nin ya da Afganistan’ın güvenli bölgelerinin daha doğru yer olduğunu” söyledi.

Deutsche Welle Türkçe‘nin aktardığına göre, Kurz “Eğer insanlar kaçmak zorundalarsa, herkesin Avusturya, Almanya ya da İsveç’e gelmesindense, Türkiye gibi komşu ülkeleri ya da Afganistan’ın güvenli bölgelerini kesinlikle daha doğru yer olarak görüyorum” dedi.

“AB ÜYESİ OLMAYAN ÜLKELERE İADE”

Avusturya Başbakanı sığınmacıların geldikleri ülkelere geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının yaratılması gerektiğini söyledi.

“Oradaki insanlar için durum dramatik; bu göç akımlarına yol açacak” diyen Kurz, Afganistan’daki sorunların Almanya ve Avusturya’nın 2015’te olduğu gibi kitlesel olarak mülteci kabul etmesiyle çözülemeyeceğini belirtti.

Avrupa ve Almanya’nın düzensiz göç karşısında 2015 yılında izlediği çizginin değişmiş olmasından memnun olduğunu söyleyen Kurz “Avrupa Birliği olarak o dönemki durumun tekrar oluşmasına engel olmak için yaz mevsiminden itibaren etkin olmalıyız” dedi.

“ŞİDDET SUÇLARI ARTTI”

Kurz kendi hükümetinin iltica başvurusu reddedilen sığınmacıları Afganistan’a sınırdışı etme tutumunu ise sürdüreceğini ve Taliban’ın kontrolü altındaki bölgeleri genişletmesinin de buna engel olmayacağını söyledi.

Afganistan’dan gelen sığınmacıların sayısının artmasıyla şiddet suçlarının da artmasından endişe ettiğini söyleyen Kurz “Suç istatistiklerine bakmanız gerek. Burada vahşet olarak yaşananların çoğu geçmişte yoktu. Belli gruplarda sayılar son derece açık, kadınlara yönelik cinsel şiddetin sıklaşması mesela” dedi.

“BU HASTA İDEOLOJİYİ İTHAL ETMEK İSTEMİYORUM”

Göç yoluyla Avrupa’da İslamcılığın artmasından da endişe duyduğunu söyleyen Kurz “Bu hasta ideolojiyi Avrupa’ya ithal etmek istemiyorum” diye konuştu. Tüm sığınmacıların aynı kefeye konamayacağını söyleyen Kurz “Ama bu göç akımları nedeniyle geçen yıllarda Avrupa’ya çok fazla antisemitizm (Yahudi düşmanlığı) ithal ettik. Gelen insanlar arasında açıkça homofobik olan ve kadınların haklarını kayıtsız şartsız yukarıda tutmayanların sayısı çok” dedi.

Kurz, Haziran ayında Viyana’da 13 yaşındaki bir kız çocuğunun genç Afgan erkekler tarafından uyuşturucu verilerek istismara uğradığı ve öldürüldüğünü hatırlattı.

AB’DE MALİ YARDIM HAZIRLIĞI

Reuters haber ajansı, geçen hafta AB’nin göç akınını sınırlandırabilmek üzere Afganistan ve Afganistan’a komşu ülkeler için yeni bir mali yardım paketi planladığını bildirmişti. Ajansa konuşan ve isimleri açıklanmayan iki AB yetkilisi ve konuya yakın bir diplomat, henüz hazırlık aşamasındaki planın Afganistan, Pakistan ve bölge ülkelerine mali yardımların artırılmasını içerdiğini kaydetmişti.

AB yetkilileri, 2016’daki mülteci mutabakatıyla Suriyeli sığınmacıları barındıran Türkiye’nin Afgan sığınmacı ve göçmenlerin barındırılmasında da rol oynayabileceği üzerinde durulduğunu belirtmişti. AB kaynakları, Türkiye’ye Suriyeli sığınmacılar için 2024 yılına kadar ödenmek üzere ayrılan ek 3,5 milyar euro kaynaktan ayrı yeni bir mali yardımın gündemde olduğunu da ifade etmişti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.