TOKİ yanan köylere mi çökecek?

Millet can derdinde, TOKİ rant projelerini hazırlamış bile. Önce insaniyet namına köylere ev projeleri hazırlıyorlar sonra meralara ve eskiden köylünün ortak kullanım alanlarını alıp artık otel mi dersiniz, tatil köyü..

TOKİ yanan köylere mi çökecek?
Son Güncelleme: Whatsapp

Millet can derdinde, TOKİ rant projelerini hazırlamış bile. Önce insaniyet namına köylere ev projeleri hazırlıyorlar sonra meralara ve eskiden köylünün ortak kullanım alanlarını alıp artık otel mi dersiniz, tatil köyü mü dersiniz bakalım altından ne çıkacak? Vatandaşın yanan evinin yerine yapacakları ev ile milleti bir ömür boyu borçlandıracaklar iyi mi? İnsanlar tüm varlıklarını kaybediyor ama TOKİ vatandaşı ileriye dönük onlarca yıl borçlandıracağı proje hazırlıyor. Bunun adına çökme denir…

TOKİ köylülere yapacağı yeni ev projelerini tanıttı! ‘Bu ne hız…’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manavgat yangınından sonra yanan evlerin yerine yenilerinin yapılacağını açıkladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı da bu açıklamanın ardından yeni konut projelerini ve fotoğraflarını yayınladı.

Türkiye’nin dört bir yanından her gün kahreden yangın haberleri geliyor. Vatandaş çaresizce evlerinin yanışını izliyor.

Can derdi yaşanırken TOKİ’nin yeni konut projelerini internet sitesinde yayınlaması tepki çekti. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Manavgat yangınından hemen sonra 31 Temmuz günü bölgeye gitti ve yanan evlerin yerine yenilerinin yapılacağını açıkladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yanan evlerin yerine yapılacak konut projelerini ve fotoğraflarını yayınladı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, TOKİ, “Yangının etkilerini silmek için seferber olduk. Yöresel mimariye uygun yapacağımız köy evlerinin projelerini hazırladık” açıklaması yaptı.

Manavgat yangınından etkilenen Kalemler Köyü Muhtarı Mustafa Cansız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylerine ziyaretinde kendilerine, “500 bin liralık masraf varsa, 300’ünü karşılayacağız. 200’ünü de 2 yıldan sonra 500-500 kira öder gibi ödeyeceksiniz” dediğini “Herkesin evinin yapılacağı” sözünü verdiğini belirtti.

BU NE HIZ BÖYLE?

CHP’li vekil Erdoğan Toprak ise “Bu ne hız, projeyi ne zaman hazırladınız?” diye sordu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da, “Bu derece hızlıysanız önce yangını söndürseydiniz” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut da, “TOKİ yangından mal mı kaçırıyor? İktidar, vatandaşların arazilerine çökmenin hesabı içerisinde” tepkisinde bulundu.  İYİ Parti’li Feridun Bahşi, “Bir de TOKİ fırsatçılığı çıktı” diye konuştu. CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ise “Millet can derdinde TOKİ ise vatandaşın cenazesi üzerinden rant devşirmeye çalışıyor” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.