Salgın koşullarında su kesintisi kabul edilemez

EMEK HAREKETİNDEN MİMAR, MÜHENDİS VE ŞEHİR PLANCILAR:”Salgın koşullarında 48 saatlik su kesintisi kabul edilemez!” Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları Kocaeli’de yaşanacak 48 saatlik su kesintisine tepki gösterdi. Yapılan..

Salgın koşullarında su kesintisi kabul edilemez
Son Güncelleme: Whatsapp

EMEK HAREKETİNDEN MİMAR, MÜHENDİS VE ŞEHİR PLANCILAR:”Salgın koşullarında 48 saatlik su kesintisi kabul edilemez!”


Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları Kocaeli’de yaşanacak 48 saatlik su kesintisine tepki gösterdi. Yapılan açıklamada “İSU’ya ve Ulaştırma Bakanlığına çağrımız bu çalışmanın salgının etkilerinin geçeceği bir döneme ertelenmesidir. Alacakları karar halk sağlığına verdikleri değerin göstergesi olacaktır” denildi. 
Kocaeli’de İSU tarafından yapılan açıklamada TCDD’nin tren hattı çalışmaları nedeniyle il genelinde 48 saatlik su kesintisi yaşanacak olmasına tepkiler sürüyor. Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları da yaptığı yazılı açıklamada, “Salgının geldiği boyut göz önüne alındığında su kesintisi, dolayısı ile hijyene iki gün ara verilmesi oldukça tehlikeli bir girişimdir” denildi. 

“BELEDİYE NASIL BİR TEDBİR PLANLAMIŞTIR?
İSU’ya ve Ulaştırma Bakanlığına çağrı yapan Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları, bu çalışmanın salgının etkilerinin geçeceği bir döneme ertelenmesini istedi. Alınan kararın halk sağlığına verilen değerin göstergesi olacağını belirten Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları şu soruları yöneltti: 
“Emek Hareketinden Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları olarak soruyoruz;
* Bu kararı alanların Covid-19 salgınından ve bu koşullarda hijyenin öneminden haberi var mıdır?
* Bu çalışma ne kadar hayatidir ki bunca zaman bekletilmiş olmasına rağmen salgın sonrasına ötelenememektedir. Ne kadar önemlidir ki Kocaeli halkının sağlığından daha önemli kabul edilmiştir?
* Baraj ile çalışma yapılacak yer arasında 40 km’lik bir mesafe olmasına rağmen, bütün kentin suyu neden kesilmektedir. Bu iki nokta arasında hiç kesme noktası planlanmamış mıdır? Kentin herhangi bir yerinde hat zarar görürse tüm kent susuz mu kalacaktır?
* Belediye bu tür bir kesinti için nasıl bir tedbir planlamıştır. Su deposu olmayan binlerce konutta 2 günlük kesintiye vatandaşın nasıl tedbir alması beklenmektedir?”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.