Muhtar Firma İsmini neden söyleyemez?

Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Rahim Varol işini düzgün yapan, yapmak isteyen iyiniyetli bir arkadaşımız. Önceki gün onunla Akmeşe’nin sorunlarını konuştuk. Haber yaptık oldukça da ilgi gördü haberimiz. Ancak her nedense..

Muhtar Firma İsmini neden söyleyemez?
Son Güncelleme: Whatsapp

Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Rahim Varol işini düzgün yapan, yapmak isteyen iyiniyetli bir arkadaşımız. Önceki gün onunla Akmeşe’nin sorunlarını konuştuk. Haber yaptık oldukça da ilgi gördü haberimiz.

Ancak her nedense önce paylaştığı haberimizi ve videomuzu sonradan kaldırdı, sanıyorum Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından ikaz edildi.

Bugün ise Muhtar Rahim Varol köy arazisini ikiye bölen Kuzey Marmara Otoyolunu yapan firma olan Kolin İnşaatı isim vermeden halka şikayet ediyor.

Aslında geçtiği her yerde, her köyde aynı sorun var ama insanların sesi çıkmıyor…

Bizimle yaptığı ama sayfasından kaldırdığı söyleşilerde ise söyleyebilmişti…

Anlaşılıyor ki, Kolin İnşaatın ismini ağzına almaktan çekiniyor.

Kolin İnşaat Cumhurbaşkanına yakın bir firma diyordu söyleşimizde, vatandaşın korkmasına gerek yok diyordu.

Ama Korku dağları sarmış…

Bu ülkenin insanları korkuyor, yani görevini yapmayan İSU Genel Müdürünü eleştirel başlık atmamızdan, Büyükşehir yasasının köye verdiği zararı anlatan başlık koymamızdan bile çekiniyor bir Muhtar.

Oysa köyün mülki amiri ve görevini yapmayanlardan hesap sormak onun görevi, Muhtar halkın seçtiği Devletin görevlisidir bir Belediye Başkanının memuru veya çalışanı değil.

Onlar görevini yapmadıkları için Akmeşe’nin deresine aylarca simsiyah lağım aktı, onlar görevini yapmadıkları için Kolin İnşaat böyle köyü harap edip gidiveriyor.

Onlardan lütuf veya ihsan istemiyoruz aldıkları maaşların hakkını verecekler, görevlerini yapacaklar, onlar bu halka hizmet etmek için maaş alıyorlar, bedava yapmıyorlar Belediye Başkanlığını.

Muhtar Rahim Varol’un Kolin İnşaatın ismini vermeden yaptığı paylaşımları şöyle…

Devenin sırtı ne kadar düzgünse Kuzey Marmara Otoyolunun Sakarya ve Kocaeli Akmeşe bölgesindeki alt ve çevre kısımlarıda o kadar düzgün.SAKARYA VE KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİMIZ STK. LAR BU GÜZERGAHTA BIRAKILAN EKSİKLİKLERİ SICAK VE GÜNDEMDE TUTARAK YAPILANA KADARDA SUSMAYARAK GEREĞİNİ YAPMAK ÖNCELİKLİĞİMİZDİR KİMSEDEN LÜTUF BEKLEMİYORUZ FİRMA EKSİKLERİNİ TAMAMLASIN.NASILKİ PROJELERİNDE İPTALLER GERÇEKLEŞTİRDIYSELER EKSİKLERİNIDE GİDERSINLER (tam bir yıl ilerişim kurdum her zaman yapacağız dediler ve yapmadan gittiler)

KUZEY MARMARA OTOYOLUNU YAPAN FİRMA SAKARYA VE KOCAELİ BÖLGELERİNDEKİ TARLA YOLLARINI BAZI ANAYOLLARI BAZI KADOSTRAL YOLLARI TAHRİP EDEREK YOL KENARLARINDA VE ŞANTİYELERDEKİ ATIKLARI BIRAKARAK GİTTİ.ŞIMDİ SORUYORUM…BU İNŞAAT FİRMASI BOYLE BİR YOLU AVRUPADA YAPSAYDI VE BOYLE TAHRİBAT VERSEYDİ O YOLU TESLİM EDEBİLİRMIYDİ?AYNI DURUMDA DEVLETİN YOL İLE İLGİLİ GÖREVLENDİRDİĞİ KONTROL MÜHENDİSLERİ BU YOLUN TESLİMİ İÇİN İMZA ATARMIYDI?

Buradan not düşüyorumKuzey marmara otoyolunun Akmese mevkiindeki viyaduk ayakları ne kadar sağlıklı bulundugu bölgede yağmur suları birtane dahi ayagin altini oysa yukaridaki agırliğı taşıyabilecekmi.Yada bir ayak kaydımı diğerleri domino taşı gibi yikılacakmı? Yikaridan 1000 lik 6 buyüklüğundeki buzler ile gelen suyu ana dere yatağina 1000 lik tek buz ile gecıren yılin mühendisi acaba kim?Akmeşe bolgesinde çalısan sorumluluk verilen formenler acaba ne mezunu ?Akmese bolgesindeki tarla gecislerin dere yatak gecislerini Akmesemizin Hasan Karasapanina sorsaydınız daha akılcı birsey soylerdi.Bu yol guzergahı bu kadar eksik ile nasıl teslim alindı yada gecici teslimmi yapıldı?BU OTOYOLU AVRUPADA BU ŞEKİLDE YAPARAK EKSİKLERİ ILE TESLİM EDEBİLIRMIYDİNİZ?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.