Kararname ile sahte bal ithalatı bir tek bizde olur

Bu ilk değil ve ancak bizim ülkemizde olur. İthal et ve hayvanların sağlık denetimlerinde veteriner hekim bulundurma zorunluluğu da kaldırıldıktan sonra ülkede pek çok hayvan hastalığının yaygınlaştığını ve insanlarında bundan..

Kararname ile sahte bal ithalatı bir tek bizde olur
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu ilk değil ve ancak bizim ülkemizde olur.

İthal et ve hayvanların sağlık denetimlerinde veteriner hekim bulundurma zorunluluğu da kaldırıldıktan sonra ülkede pek çok hayvan hastalığının yaygınlaştığını ve insanlarında bundan etkilendiğini görülmüştü.

Türkiye’de şeker fabrikalarını kapatarak ülkenin şeker sektörünü ABD firması Carlgirll firmasına teslim etmiş ve onun ürettiği Kanserojen Mısır şurubundan üretilen şekeri halka dayatmışlardı…

Yine ülkede Atalık tohumlar yerine sertifikalı yani dışarıdan getirilen GDO’lu tohumlarla üretimi zorunlu hale getirip yine halkımızı bu gıdalara mahkum etmişlerdi.

Aklın almayacağı şekilde ormanlar yabancı ve yerli maden şirketlerine tahsis edildi, milyonlarca ağaç kesildi ve siyanürlü altın arama yöntemi ile topraklar, sular, hava zehirlendi çevrede oturan insanlar kanser oldu…

Kuzey ormanları, Kaz dağları, Istırancalar, Murat dağları, Toroslar ülkemdeki tüm ormanlarhepsi maden şirketlerinin işgali altında yok ediliyor.

Yap İşlet zarar et yöntemi ile yapılan hastaneler, yollar, tüneller, havaalanları, tren yollar hepsi 5-10 kat fazla maliyet ile yapıldı ve ülke halkı on yıllarca müteahhitlere havadan para ödeyecek… Yani devleti soyma mekanizmaları olmaktan öteye geçmedi…

Binlerce örnek verebiliriz… Tüm kurumların içi boşaltıldı, ülkenin her yeri satılık ve orman yangınlarının başladığı gün çıkan kararname ile orman alanları Turizm Bakanlığına devredildi ve daha yangınlar sönmeden bu alanlar ranta açıldı 5’li çeteye gün doğdu, şimdiden bu alanlara yapacakları inşaatların hayalini kuruyorlardır.

Hıfzı sıhha enstitüsünü kapatıp ülkeyi aşısız bırakan zihniyetin halkı düşünmek bir kenara halka ait ne varsa sağlığı dahil her şeyini elinden aldılar, alıyorlar.

Yoksullaşıyor, cahilleşiyor, vatansızlaşıyor, umutsuz vakayız anlayacağınız…

Devlet sahte bal ithal izni verir mi Allahaşkına… Organik Bal üretelim demiyor, kırları, ormanları koruyalım, tarım topraklarımızı koruyalım organil sağlıklı ürünler üretelim demiyor da sahte bal ithal etme izni veriyor…

Rahat rahat zehirlensin vatandaş…

CHP’li Adıgüzel’den Bakan Pakdemirli’ye “sahte bal” sorusu. 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Resmi Gazete’de yayımlanan dünkü Cumhurbaşkanı kararnamesini paylaşarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye eleştirilerde bulundu. 

Pakdemirli geçen sene çıkan “Sahte ballar devlet izniyle halka satılacak” şeklindeki haberlerle ilgili paylaşımda bulunarak “Yine tekrar ediyorum, kendi evlatlarına yedirmeyecekleri şeyleri vatandaşlarımıza yedirmelerine izin vermeyeceğiz. “Bal” diyerek bal olmayan şurupları satanların da gözünün yaşına bakmayacağız!” demişti. 

Adıgüzel ise Resmi Gazete’de yayımlanan kararın ardından Bakan Pakdemirli’nin yaptığımı paylaşımı alıntılayarak şunları yazdı: 

“Bu ne şimdi Sayın Bakan. Cumhurbaşkanı Kararnamesi.

Bak açıkça Yapay Bal diyor. Kendi ifadeniz ile “kendi evlatlarınıza yediremeyeceğiniz şeyleri Türk halkına mı yedireceksiniz?” 20 bin ton. Bir de gümrüksüz ithalat. Yine milletin sağlığı ve parası ranta kurban ediliyor. #SahteBal” 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.