Fatma Kaplan bir çivi çakmadı!

Bugün seraları kar altında kalarak yıkılan Durhasan ve Bayraktar köylerini İzmit Belediyesi Meclis üyesi İlker Kazan ile birlikte ziyaret ettim. Bayraktar köyü yıllardır hizmete susamış, yolu bozuk, kanaletleri kırık ve..

Fatma Kaplan bir çivi çakmadı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Bugün seraları kar altında kalarak yıkılan Durhasan ve Bayraktar köylerini İzmit Belediyesi Meclis üyesi İlker Kazan ile birlikte ziyaret ettim.

Bayraktar köyü yıllardır hizmete susamış, yolu bozuk, kanaletleri kırık ve üvey evlat muamelesi görüyor.

CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’dan beklentileri yüksekti ama gördüm ki, hayal kırıklığına uğramışlar.

Karlar erimişti, durumun önceki gün gittiğimizde gördüğümüz manzaradan çok daha kötü olduğunu fark ettim…

İlk haberi yapmamızın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın seraları yıkılan köyleri ziyaret etmesi umutlandırmıştı bizi.

Konuştuğumuz köylüler de bu ziyaretten memnunlar ancak İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’ın gelmemesinden şikayetçiler.

Fatma Kaplan talimat vermiş ve Meclis üyesi Süleyman Şen gelmiş gezmiş bölgeyi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptığı açıklamada serası yıkılan köylüye sera naylonlarını ücretsiz vereceklerini, serasını yeniden yapacak olanlara da % 50 hibe ile destek olacaklarını söyledi.

Kimi köylü bunu cansuyu olarak değerlendirirken, kimi az buldu en azından % 70 olsun dedi.

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İlker Kazan önümüzdeki meclis toplantısında İzmit Belediyesinin serası yıkılan köylüye % 50 hibe destek vermesini önerge olarak sunacak.

Umarız tüm Meclis Üyeleri bu önergeye olumlu yanıt verir. Ve böylelikle Serası yıkılan köylü ne yapacağım diye kara, kara düşünmeden seralarını ayağa kaldırır.

Gördük ki Fatma Kaplan’ın köylüyü ziyaret etmemesi onları üzmüş.

“Bir çivi çakmadı köye” diyorlar.

Ve umutla oy verdikleri Fatma Kaplan’ın gelmesi için yolunu gözlüyorlar.

Bakalım Fatma Kaplan, yıllarca of demeden, hizmet alamamalarına rağmen, AKP’nin onları cezalandırmasına rağmen inatla CHP’ye oy veren Bayraktar köylüsünün gönlünü nasıl alacak?

Üzüldüğümüz noktalardan biri de yaşanan bu afetten sonra CHP’nin Süleyman Şen’den başka (o da Fatma Kaplan’ın talimatı ile geldim demiş) hiç bir meclis üyesinin zarar gören köyleri ziyaret etmemeleri.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.