DERİNCEMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ YOK EDİLİYOR

Derince’mizin güzellikleri bir bir yok edilmektedir. Derince Deniz mahallesinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yanında bulunan parktaki yüz yıllık çınar ağaçları bir gece ansızın kesilerek yok edilmiştir. Derince DDY Derince istasyonu..

DERİNCEMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ YOK EDİLİYOR
Son Güncelleme: Whatsapp

Derince’mizin güzellikleri bir bir yok edilmektedir. Derince Deniz mahallesinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yanında bulunan parktaki yüz yıllık çınar ağaçları bir gece ansızın kesilerek yok edilmiştir. Derince DDY Derince istasyonu yanındaki Zübeyde Hanım Kültür merkezi yanındaki parkta bulunan 14 tane yüz yıllık çınar ağaçları bu gece kimsenin haberi olmadan kesilmiş olup konuyla alakalı yapmış olduğumuz araştırmalarda Gar müdürlüğü bizim haberimiz yok ,Derince Belediyesi bizim haberimiz yok, Orman işletme müdürlüğü bizlerinde haberi yok diyerek olay yerine gelen belediye ve orman işletme müdürlüğü yetkilileri olay hakkında tutanak tutarak gerekli kanunu işlemlerin başlatılacağını söylemesinin ardından kesilen ağaçların yanına gelen CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak yetkililerden bilgi almaya çalıştı. CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak Deniz mahallesi muhtarı ile de bir görüşme yaparak konu hakkında bilgi aldı muhtar ise ağaçların kesilmesinden haberleri olmadığını gece yarısı kesildiğini dile getirdi. Mahalle sakinlerinden ve işletme müdürlüğünden Belediyeden bilgi alan CHP Derince ilçe başkanı buradaki ağaçların manevi değerinin olduğunu buradaki ağaçlar bu park alanında yüz yıllardır var olduğunu ama buradaki kesim işlemleri ansızın bir gece yarısı Orman işletmesinin belediyenin muhtarın mahalle halkının haberi olmadan kesilmesi burada bir rant olasılığının olması mı gündemde yoksa demir yolundaki bakım çalışmalarını ve üst geçit çalışmasının yapılmasını üstlenen taşoren firmamı  bu yüz yıllık ağaçları kesmiştir. Ormanlarımız ağaçlarımız bir bir kesilerek doğal varlıklarımız yok ediliyor.

CHP Derince ilçe Başkanı Birkan Koçak: Ormanlarımızın, yandığı bu günlerde 150 bin insanın yaşadığı Derince de, Deniz Mahallesi Zübeyde Hanım Parkında, ağaç katliamı gerçekleştirilmiştir. Bu ağaçları kesenler yeşil ve doğa cinayeti işlemektedirler. Bizler bu katliama sessiz kalmayacağız, sorumluların ortaya çıkarılması ve hesap sorulmasını istiyoruz

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.