ÇYDD Deniz Yıldızlarını denize atmaya hazırlanıyor!

Geçen dönemde (2020/2021) üretilen projeler arasında ;Atalık tohum kullanımı ile üretim,Yağmur suyu toplama projesi(Bu iki proje CYDD Kocaeli şubesi eğitim binası ve bahçesinde uygulandı)Atık portakal kabuğundan bardak yapımı,Denizler ve körfez..

ÇYDD Deniz Yıldızlarını denize atmaya hazırlanıyor!
Son Güncelleme: Whatsapp

Geçen dönemde (2020/2021) üretilen projeler arasında ;
Atalık tohum kullanımı ile üretim,
Yağmur suyu toplama projesi
(Bu iki proje CYDD Kocaeli şubesi eğitim binası ve bahçesinde uygulandı)
Atık portakal kabuğundan bardak yapımı,
Denizler ve körfez için çöp kapari projesi,
Çocuk istismarının önlenmesi projesi,
Atıkların kaynağında ayrıştırma projesi,
Gibi hepsi uygulanabilir projeler olup bir çoğunu da uygulamaya geçirmiş bulunuyoruz.
CYDD sadece burs veren bir kurum olmayıp bir çok konuda eğitim,seminer konferans düzenleyen ilköğretim den, üniversite öğrencileri ne değin çocuklarımızı iş hayatına ve yaşama hazırlayan,
Ev hanımları için de bir çok etkinlik düzenleyen bir kurum olup tüm bu etkinliklerini gönüllü üyeleri yerine getiren çağdaş bir sivil toplum kuruluşudur.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi 2021-2022 döneminin yeni Deniz Yıldızlarını denize atmaya hazırlanıyor!

“Deniz Yıldızı” projesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin gençler için uyguladığı birçok projeden biri olan ve gençlerin kişisel gelişimlerinde önemli rol oynayan projelerinin başında yer alıyor.

06 Kasım Cumartesi günü şube binasında bu dönem ve geçmiş dönemin Deniz Yıldızlarını bir araya getiren ve yeni dönemi başlatan ÇYDD Kocaeli şubesinde, salgın nedeniyle 1,5 yıldır ara verilen yüz yüze toplantılara da başlanmış oldu.

ÇYDD olarak, eğitim desteğinin yanında gençlerin kişisel gelişimlerine katkı veren projelerin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Proje Koordinatörleri Dr. Serap Albay Gümüş ve Sait Ağdacı bu proje ile amaçlarının; gençlerin çevrelerinde ve toplumda gördükleri sorunları çözmek için harekete geçmelerini ve sorunun değil çözümün bir parçası olarak, tespit ettikleri konularda projeler yapmalarını sağlamak olduğunu ifade ettiler.

Birbirini yüz yüze görmenin mutluluğu ile Şube Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin, Proje Ekibinin, eski ve yeni Deniz Yıldızlarının katıldığı toplantıda, konuşmaların ardından güzel bir sunumla projenin tanıtımı yapıldı. Geçen dönem Deniz Yıldızları projenin teorik konuların işlendiği bölümünde çok çeşitli konularda edindikleri bilgi birikiminin ve deneyimledikleri proje yönetiminin kendilerinde nasıl olumlu bir etki yarattığını ve yaşadıkları değişimin, çevreleri tarafından da fark edildiğini belirtiler.

2020-2021 döneminde salgın koşullarına rağmen, uzaktan bağlantı ile 7 adet proje üreten Deniz Yıldızlarına katılım sertifikalarının verilmesiyle toplantı sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.