BÜYÜKŞEHİRDEN DOLUDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİYE TOHUM DESTEĞİ

Büyükşehirden doludan tarlaları zarar gören çiftçiye tohum desteği Cihan AtikKOCAELİ (İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında Derince ilçesinde ekili tarlaları doludan zarar gören 102 çiftçiye tamamı hibe sertifikalı tohum..

BÜYÜKŞEHİRDEN DOLUDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİYE TOHUM DESTEĞİ
Son Güncelleme: Whatsapp
Büyükşehirden doludan tarlaları zarar gören çiftçiye tohum desteği

Cihan Atik
KOCAELİ (İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında Derince ilçesinde ekili tarlaları doludan zarar gören 102 çiftçiye tamamı hibe sertifikalı tohum desteği sağlıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, dolu sebebiyle ekili tarlaları zarara uğrayan çiftçilere, bedelsiz yem bitkileri tohumluk desteği veriyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında, tarımsal alan ve yapıların modernizasyonu için de çiftçilere teknik destek sağlanıyor. Bu kapsamda, bu yılın mayıs ayında Derince ilçesi Kaşıkçı, Tahtalı, Çavuşlu ve Geredeli mahallelerinde şiddetli dolu sebebiyle hasar gören 2100 dekar ekili tarla sahibi 102 çiftçiye, büyükşehir belediyesince yerli ve milli sertifikalı tamamı hibe yem bezelyesi, yem buğdayı, arpa ve yulaf tohumu desteği veriliyor. Mahsulleri zarar gören çiftçilere tohumları, Derince Sevindikli Mahallesi’nde belirlenen alanda teslim edilmeye başlandı. Çiftçiler, bedelsiz tohumun yanı sıra yüzde 50 hibeli gübre desteğinden de yararlanıyor.
Büyükşehir belediyesince, tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için 11 bin üreticiye yüzde 50 hibeli 6000 bin ton kompoze gübre ve 3 bin çiftçiye 1278 ton tohum desteği veriyor. 38,5 milyon TL tutarındaki gübre ve tohum desteğinin, kent ekonomisine katkısının yaklaşık 156 milyon TL olması bekleniyor. Gübre ve tohumlar, 3 ilçede belirlenen yerlerde üreticilere dağıtılıyor.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MAYIS AYINDA DERİNCE İLÇESİNDE EKİLİ TARLALARI DOLUDAN ZARAR GÖREN 102 ÇİFTÇİYE TAMAMI HİBE SERTİFİKALI TOHUM DESTEĞİ SAĞLIYOR. (CİHAN ATİK/KOCAELİ-İHA) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında Derince ilçesinde ekili tarlaları doludan zarar gören 102 çiftçiye tamamı hibe sertifikalı tohum desteği sağlıyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.