Yaşlıları, kendini savcı ve polis olarak tanıtarak dolandırdı

KOCAELİ VE EDİRNE’DE KENDİNİ SAVCI VE POLİS OLARAK TANITAN BİR ŞAHIS, VATANDAŞLARI TELEFONLA ARAYARAK 55 EURO VE 350 GRAM KÜLÇE ALTIN ALARAK DOLANDIRDI. ŞAHIS, POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILAN OPERASYONLA İSTANBUL’DA BULUNAN BİR OTOGARDA YAKALANDI. (CİHAN ATİK – CÜNEYT ÖNELGE/KOCAELİ-İHA) Kocaeli ve Edirne’de kendini savcı ve polis olarak tanıtan bir şahıs, vatandaşları telefonla arayarak 55 Euro ve 350 gram külçe altın alarak dolandırdı. Şahıs, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonla İstanbul’da bulunan bir otogarda yakalandı.

Kocaeli ve Edirne’de kendini savcı ve polis olarak tanıtan bir şahıs, vatandaşları telefonla arayarak 55 bin Euro ve 350 gram külçe altın alarak dolandırdı. Şahıs, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonla İstanbul’da bulunan bir otogarda yakalandı.
Olay, 2 Kasım tarihinde Kocaeli’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kendini savcı ve polis olarak tanıtan bir kişi, yaşlı bir çifti arayarak; kuyumcuda hırsızlık yapıldığını ve çiftin kimliklerinin kuyumcuda çıktığını söyledi. Konuşmasına devam eden dolandırıcı, evde bulunan altınları eve göndereceği ekip arkadaşlarına teslim etmelerini söyleyerek telefonu kapattı. Bunu üzerine panikleyen yaşlı çift, evde bulunan 350 gram külçe altını eve gelen şahsa teslim etti. Aradan zaman geçmesinin ardından şüphelenen çift, durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, eve gelen şahsın kimliğini tespit etmek amacıyla inceleme başlattı. Ekipler tarafından kimliği tespit edilen M. A. isimli şahıs, yapılanan operasyonla İstanbul’da bulunan bir otogarda yakalandı. Şahsın üstünde yapılan aramada 55 bin Euro tespit edildi. Şahsın üstünde bulunan paranın aynı yöntemle Edirne’de bulunan bir şahsı dolandırarak aldığı belirlendi. Polis ekipleri tarafından Edirne’de dolandırılan R. A.’ya paraları teslim edilirken, otogarda yakalanan zanlı ifadesi alınmak üzere Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.
Şahıs, ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir