Merttürk düğmeye bastı! Mahallelerde bayrak değişimi başladı

CHP Kartepe İlçe Başkanlığı mahalle örgütlenmesinde yenilenmenin startını verdi. Göreve geldiği hafta Mahalle Başkanları ile bir araya gelen Başkan Nilay Merttürk, gerekli görüldüğü durumlarda mahallelerde yenilenmeye gidileceğini ve oluşturulan yeni mahalle meclisleri ile daha da güçleneceklerini ifade etmişti.

Bu bağlamda çalışmalarına başlayan CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk ve yönetimi saha programları öncesinde Mahalle Meclislerini kurmak için kolları sıvadı. “Bu bir bayrak yarışıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yeni-eski yoktur” dedi.

“DAHA GÜÇLÜ ÖRGÜTLENİYORUZ”

Uzunçiftlik ve Ataevler Mahallesini pilot bölge olarak belirlediklerini ifade eden Merttürk; “Kartepemiz günden güne daha da büyüyor. Bu büyüme neticesinde de Mahalle Başkanlarımızın omuzundaki yük daha da ağırlaşıyor. Bu yükü bir nebze olsa da hafifletmek, mahallelerde daha güçlü örgütlenmek adına Mahalle Meclislerimizi oluşturmaya karar verdik. Mahallelerimizi üç ya da dörde ayırarak her bölgeye ayrı bir sorumlu atıyoruz.  Bu sayede mahallemizin ve hemşerilerimizin sorunlarına daha çabuk vakıf olabilecek ve daha hızlı çözümsel anlamda destek verebileceğiz” şeklinde konuştu.

“PARTİMİZDE YENİ-ESKİ YOKTUR!”

Merttürk; “Yönetimimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, meclis üyelerimizle birlikte sürdürdüğümüz mahalle çalışmalarımız devam ediyor. İlk bayrak değişimimizi de Uzunçiftlik Mahallemizde gerçekleştirdik. Emektarımız, kıymetli abimiz Murat Sandal, bu onurlu bayrağı Mehmet Gürkan Duman arkadaşımıza devretti. Murat Sandal abimize emekleri için teşekkür ediyor, Gürkan arkadaşımıza da başarılar diliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yeni-eski yoktur. Murat Abimiz bizim her daim yol göstericimiz, akıl hocamız olmaya devam edecektir. Gürkan kardeşimize de en büyük desteğin ondan geleceğine yürekten inanıyoruz. Önceki dönem yönetimimizin hazırladığı öbeklenme çalışmalarını da sürdürecek, mahallelerimizde yenilenme ve örgütlenme çalışmalarımızı hızla tamamlayacağız ve sonrasında da saha programlarımıza start vereceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir