İstanbul Beyoğlu’nda uyuşturucu kuyruğuna girdiler!

İstanbul Beyoğlu’nda kaydedilen görüntülerde pek çok kişinin zehir tacirlerinin evi önünde uzun kuyruklar oluştururak, uyuşturucu almak için sıraya girdiği görüldü. Olay sonrası soruşturma başlatan emniyet ekipleri 60 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. 

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde çevredeki vatandaşların cep telefonları ile kaydettiği görüntülerde onlarca kişinin uyuşturucu satın almak için kuyruk oluşturması şaşkınlık yarattı. Sokak ortasında gerçekleştirilen uyuşturucu ticaretinin görüntüleri üzerine harekete geçen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri,  pek çok adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi.

60 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI
Sokak ortasında gerçekleşen uyuşturucu ticaretinin görüntüleri üzerine başlatılan operasyonlarda 60 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Özel hareket polislerinin de destek verdiği operasyonlarda havadan destek amaçlı helikopter de kullanıldı. 56 şahsın yakalanmasına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında baskın düzenlenen adreslerden birisi de Beyoğlu İstiklal Mahallesi Büyük Yokuş Sokak’ta bulunan bir bina oldu. Uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. 

DİĞER İLLERDE DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Emniyet ekipleri bir yandan İstanbul’da çeşitli adreslere baskın yaparken öte yandan operasyon düzenlenen diğer iller Batman, Diyarbakır, Manisa ve Giresun oldu. Operasyon ile ilgili çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir