Erdoğan’ın mitingi öncesi bomba alarmı

Erdoğan’ın Siirt’teki mitinginde görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneğinin son anda fark edildiği bilgisi paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt’teki mitinginde görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneğinin son anda fark edildiği aktarıldı.

NTV’nin haberine göre, bomba düzeneğinin uzman ekipler tarafından imha edildiği ifade edildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın Siirt ilimizde programı olduğu, programa takviye kuvvet olarak gidecek Mardin ili Nusaybin ilçesi Çevik kuvvet büro amirliğinde görevli bir polis memurumuzun şahsi aracı ile bahse konu dış göreve gitmek için ikametinden ayrıldığı, kendisi gibi dış göreve gidecek polis memurunu ikametinden aldığı esnada arkadaşı araç altında bir cisim fark ettiği, yapılan inceleme de araç altı bomba düzeneği olduğu, bomba imha ekibimizin müdahale ettiği” belirtildi.

EMEKLİLİĞİNİ TALEP ETMİŞTİ

Öte yandan, dün Odatv, Siirt İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz’ın görevinden ayrılarak emekliliğini talep ettiğini aktarmıştı. İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek emekliliğini talep ettiği belirtilmişti.

Yılmaz, bu göreve 6 Temmuz 2021’de atanmıştı. Siirt emniyet müdürü olarak atanmasından 4 ay sonra emekliliğini istemesi emniyet çevreleri tarafından sürpriz olarak değerlendirilmişti.

Halit Aziz Yılmaz’dan boşalan Siirt Emniyet Müdürlüğü makamına ise TEM Daire Başkan Yardımcısı Hakan Yıldırımoğlu’nun atandığı öğrenilmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir