Erdoğan-Karamollaoğlu görüşmesinde Abdullah Gül detayı!

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adayı olması alttan alta hazırlanıyor, Erdoğan son noktada kazanamayacağını anladığında onu aday gösterip köşesine çekilir mi?

Evet çekilir böylelikle milli mutabakat hükümeti oluşturulabilir… Temel Karamollaoğlu bunu mu ima etti?

Anlaşılıyor ki, Erdoğansız bir AKP hazırlanıyor ve adım adım milli mutabakat hükümetinin alt yapısı hazırlanıyor…

Erdoğan yok, HDP yok, belki CHP’de yok… İYİ Parti, Saadet, DEVA, Gelecek ve Erdoğansız AKP…

BirGün gazetesi yazarı Yaşar Aydın, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmenin perde arkasını anlattı.

BirGün gazetesi yazarı Yaşar Aydın, “2,5 saat boyunca ne konuşuldu?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Aydın yazısında, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleştirilen görüşmede neler konuşulduğuna dikkat çekti.

Yazıda, görüşmeye Erdoğan’ın Karamollaoğlu’na koltuk yerine kanepeyi göstermesinin damga vurduğu fakat neler konuşulduğunun ele alınmadığı ifade edildi.

Aydın, “Karamollaoğlu ile Erdoğan arasında gerçekleşen toplantıyı sadece iki partiyle sınırlamak çok doğru değil.” dedi ve Abdullah Gül ayrıntısına dikkat çekti.

Aydın konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü; “Muhtemeldir ki SP Lideri’nin yaklaşımı şu anda farklı yerlerde duran, hatta farklı partilerde yer alan ‘eski arkadaşları’ da temsil ediyordur. Bu sadece tahmin değil aynı zamanda Ankara’da konuşulan bir mesele. Hatta eski arkadaşlar arasında Abdullah Gül’ün olduğu bile ifade ediliyor. Tam burada üçüncü bir soru akla geliyor. Neden böyle bir öneri geldi ve eğer Erdoğan’ın yanıtı bu kadar net olmasaydı ittifakların dizilişinde bir değişiklik olur muydu?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir