Emniyet Müdür Yardımcısı’nın dövdüğü polis sürgün edildi: İntihara kalkıştı!

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin, Kahramankazan’da bulunan karakolda bir polis memuruna şiddet uyguladığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Şiddete maruz kalan polis memuru, V. hakkında şikayetçi oldu fakat savcı, ‘kovuşturmaya yer yok’ dedi. HalkTV’den Hazar Dost’un ulaştığı belgeler ise polis memurunun, olay sonrası yaşadıklarının nasıl cezasız kaldığını ortaya koydu.

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Gimat Şehit Muhammed Uz Polis Merkezi Amirliği’nde görevli olan Muhammed Arslan, 26 Kasım 2020’de karakol kapısında görevli olduğu sırada gelen sivil aracın içindekilere görevi gereği ‘Kimsiniz?’ diye sordu.

racın içindeki kişi ise Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.’ydi. Araçtan inen V.’nin, Arslan’a ”Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Sen kimsin lan bana kimlik soruyorsun?” diye bağırdığını ve cinsiyetçi birçok küfür sarf ettiğini söyleyen kaynaklar, bunların şikayet tutanağında da yer aldığını belirtti.

 Polis memuru Muhammed Arslan baskıdan, korktuğu için şikayetten vazgeçtiğini ve raporlarını işleme koymadığını belirtmişti. Ancak 2 ay sonra, hakkında idari soruşturma açıldı.

Soruşturma evrağına göre Arslan’ın, kıyafetinin pejmürde olduğu, kendinin ve görevli personellerin güvenliğini zaafa uğratacak şekilde duyarsız görev yaptığı, meslek etiği ve usule uygun şekilde uyarıldığında ise alt üst ilişkisine uygun olmayan şekilde tavır ve davranışlar sergilediği iddia edilmişti.

Kendisini tanıyamadığını söylemesine rağmen görüntülerde V.’nin, Arslan’ın üzerine yürüdüğü ve aldığı darbeler nedeniyle dengesinin bozulduğu da gözüküyor.

halktv.com.tr’nin ulaştığı o görüntülerde, dönemin İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin, polis memuru Muhammed Arslan’a şiddet uyguladığı da gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir